Sklepy w okolicach plaż notują rekordowe zyski

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Ostatnie gorące dni przynoszą rekordowe zyski sklepom, kawiarniom i punktom gastronomicznym sprzedającym lody.

Podczas trwającej fali upałów mieszkańcy Irlandii próbują schłodzić się w każdy możliwy sposób, wylegli też na plaże, chcąc zażywać kąpieli słonecznych, ale częściej też zaglądają do sklepów i punktów gastronomicznych, żeby zaspokoić pragnienie. Wszystko przez temperatury, które w Dublinie, Offaly, Cork i Wexford dochodzą do 28 stopni Celsjusza, więc w tych miejscach znacznie wzrosła sprzedaż napojów, lodów i deserów zimnych.

Podobnie jest w hrabstwach Kildare, Laois oraz Tipperary, chociaż tutaj termometry wskazywały 25 – 26 stopni, a sprzedaż rośnie też wzdłuż zachodniego wybrzeża, bo i tam termometry wskazują ok. 24 stopnie w skali Celsjusza.

Takie temperatury powodują duże zainteresowanie napojami i lodami, a tych sprzedaż wzrosła w niektórych miejscach nawet o 250%, przede wszystkim przy plażach i miejscach wypoczynku. Podobnie jest też w sklepach w ujęciu ogólnym, bo społeczeństwo stara się uzupełnić płyny i uciec od żaru dnia, więc dobrze sprzedaje się woda w butelkach, napoje słodzone, ale też lody.

Sprzedawcy detaliczni dodają, że sprzedaż napojów wzrosła w ostatnich dniach o ponad 150%, natomiast w przypadku lodów jest to niekiedy nawet 200%, a spadała ilość sprzedawanych alkoholi wysokoprocentowych. Niezmiennie popularnością cieszą się piwa oraz cider, więc i tu odnotowano wyższą sprzedaż, jednak wzrost jest na średnim poziomie 30%.

Duży wzrost odnotowują też usługodawcy w miejscach wypoczynku i w okolicach plaż, bo klienci częściej korzystają z nadmorskich atrakcji, a w rejonach o najwyższych temperaturach rośnie też sprzedaż okularów przeciwsłonecznych i wszelkiego rodzaju osłon od słońca.

Takie wysokie temperatury przynosić będą zwiększone zainteresowanie klientów napojami, lodami i lodem w kostkach, bo i ten sprzedaje się teraz doskonale, jeszcze przez najbliższych kilka dni, a to za sprawą zapowiedzi Met Éierann, a meteorolodzy twierdzą, że upalna pogoda pozostanie z nami jeszcze przez 4 lub pięć dni.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!