Sinn Féin chce ratować nocną gospodarkę

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Senator Sinn Féin Fintan Warfield ogłosił, że partia przedstawi dzisiaj w Seanad wniosek o poprawę sytuacji w gospodarce nocnej.Wniosek zostanie omówiony dzisiaj o 19:30 i wzywa rząd do pilnego wprowadzenia pakietu środków mających na celu ratowanie i poprawę życia nocnego, które znajduje się pod ogromną presją w całym kraju.

Senator Warfield powiedział:
 

– Życie nocne i nocna rozrywka na alarm w społecznościach w miastach i miasteczkach w całym kraju. Ta kultura jest poważnie zagrożona i potrzebne są pilne działania, aby stanąć w obronie społeczności, by kultura była chroniona i wspierana. W zastraszającym tempie tracimy przestrzenie i obiekty kulturalne. Mimo to rząd nie podjął działań i zignorował apele sektora o tak potrzebne wsparcie. W 2000 roku było 522 klubów nocnych. Zostało ich tylko 85. Sytuacja jest tragiczna i stale się pogarsza. Koszty własności, zaporowe składki ubezpieczeń, restrykcyjne prawa licencyjne i związane z nimi opłaty miały paraliżujący wpływ na biznes i działalność kulturalną. Coraz więcej ludzi czuje się zmuszonych do opuszczenia miast takich jak Dublin, aby wyjechać za granicę, ponieważ po prostu nie mogą sobie wyobrazić życia we wrogim środowisku miasta wobec kultury i sztuki. Kolejne rządy nie zaktualizowały w wystarczającym stopniu ustawodawstwa. Obecne ustawodawstwo jest nieaktualne i nie nadaje się na rok 2022. Wniosek Sinn Féin jasno określa, co musi się teraz wydarzyć. Obejmuje to reformę przepisów licencyjnych, godzin handlu i zakończenie wcześniejszego zamknięcia. Wzywa również do zwiększenia liczby całodobowych tras autobusowych, bardziej sprawiedliwych przepisów dotyczących taksówek i kampanii redukcji szkód w celu zapewnienia bezpieczeństwa społeczności. W ostatnich latach działacze zwracali uwagę na problemy i rozwiązania. We wrześniu minie rok, odkąd Zespół Zadaniowy ds. Gospodarki Nocy przedstawił rządowi listę działań, które należy podjąć. Mimo to rząd nie opublikował jeszcze swojego planu. To już sprawa ministra. Rozwiązania są, jeśli istnieje wola polityczna. Nadszedł czas, aby Departament Sprawiedliwości ogłosił swoje propozycje reformy prawa licencyjnego, abyśmy mogli to przezwyciężyć. Sinn Féin w rządzie stanąłby w obronie społeczności, aby zapewnić ochronę gospodarki nocnej i umożliwić jej rozwój.

 Uwaga: wniosek Sinn Féin można obejrzeć tutaj

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!