Dublin nie ograniczy ilości lotów

Władze stołecznego lotniska zapewniają, że nie mają planów ograniczenia ilości lotów z Dublina, chociaż większość lotnisk europejskich idzie właśnie w tym kierunku.

Powodem jest przede wszystkim brak pracowników, jednak w Irlandii czyni się starania, aby zatrudnić nowe osoby, co pozwoli na utrzymanie ilości lotów na obecnym poziomie, ale i zlikwidowane mają być definitywnie kilkugodzinne kolejki do odprawy. Obecnie DAA posiłkuje się w dniach szczytu lotniczego wojskowymi, którzy wspierają etatowych pracowników lotniska, co z kolei pozwoliło na przyspieszenie odpraw bezpieczeństwa.

Jak podaje DAA, kolejki wyraźnie się zmniejszyły, chociaż nadal są problemy w kwestii odbierania bagażu przez pasażerów.

Zarządcy lotniska podkreślają jednak fakt, iż to firmy zewnętrzne i przewoźnicy odpowiedzialni są za sprawne przekazywanie bagaży do terminali, ale i w tym zakresie pozostało jeszcze trochę do zrobienia, aby nie dochodziło do przypadków, kiedy pasażerowie czekają na swoje walizki po kilka godzin lub nawet dni, gdy bagaż zaginie albo skierowany zostanie w niewłaściwe miejsce.

DAA podkreśla również, że ostatnie dwa tygodnie, były najbardziej ruchliwe od 2019 roku i przez lotnisko przewijało się ponad 50 000 pasażerów dziennie, a w ostatnich 7 dniach było to ponad 700 tysięcy osób.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Nie będzie zniesien
Sinn Féin chce rato