Dochód gwarantowany

To doskonałe rozwiązanie dla tysięcy osób, którym trudno teraz związać koniec z końcem, a otrzyma ów każda osoba pracująca, emeryt i rencista.

No dobrze, ale czy dochód gwarantowany jest tak naprawdę taki świetny? Śmiem wątpić, bo przecież to państwo wypłacać będzie kwotę dochodu gwarantowanego, a pieniądze uzyska z wpłat od pracodawców, co teraz jest jeszcze lekko ukrywane. Tym sposobem będziemy mieli też likwidację podatków osobistych, bo nie będą już potrzebne w znanej nam obecnie formie, czyli opodatkują nas bez udziału naszej osoby. Nic nie będzie stało również na przeszkodzie, żeby wycofać z użycia żywą gotówkę, bo przecież dochód gwarantowany – gwarantowany jest przez państwo, które się Tobą opiekuje.

To może i dobre rozwiązanie, ale tylko na początku, kiedy wiele osób się nim zachłyśnie, bo przecież to prosta droga do wzięcia pod but wszystkich, którzy nie są prawomyślni i będą łamać ustalone przez rządy krajowe i ten domniemany światowy prawa.

Wprowadzony może być np. system oceny, więc za wykroczenie, dowolne, nawet przejście przez ulicę w niedozwolonym miejscu, odbierze się obywatelowi punkty, co w konsekwencji oznaczać będzie niższy dochód gwarantowany. Tresura poprzez odbieranie środków do życia? Tak!

Idąc dalej, mogą się znaleźć osoby, którym nie w smak będzie sposób zarządzania krajem lub światem, a to prowadzi nas ponownie do dochodu gwarantowanego, bo taki przykładowy elektryk ze stoczni, pozbawiony zostanie dużej części lub wszystkich punktów, więc i dochodu gwarantowanego nie otrzyma, gdyż jest krnąbrny.

System jest prosty, jeżeli chcesz mieć jakiekolwiek pieniądze z dochodu gwarantowanego, musisz chodzić na smyczy władzy, jak ona będzie Cię wodzić, bo w przeciwnym przypadku…

Teoria spiskowa? Nie. Taki system testowany był już w Irlandii, a teraz jest w województwie warmińsko-mazurskim, czyli w Polsce.

Miska ryżu jest coraz bliżej!

Bogdan Feręc

Photo by CardMapr.nl on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Ponad 2000 policjant
Dzieci uciekające t