Sieć Fine Gael Intercultural celebruje rosnącą wielokulturowość naszego społeczeństwa

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

W ostatnich latach Irlandia stała się coraz bardziej zróżnicowanym krajem. Naszym zadaniem, jako partii w rządzie jest reprezentowanie ludzi z całego irlandzkiego społeczeństwa, ich poglądów, potrzeb i priorytetów, powiedziała senator z Fine Gael.  

Senator Mary Seery Kearney, rzecznik Seanad ds. praw dzieci, niepełnosprawności, równości, integracji i prywatności, stwierdziła, że ​​Fine Gael jest zaangażowana w tworzenie kultury promującej równość i różnorodność wartości.

Senator Seery Kearney:

– Naszą wizją jest partia, która jest w pełni zróżnicowana pod względem i poprzez swoją politykę, przedstawicieli publicznych i członków. Chcemy odzwierciedlić szeroki i zróżnicowany zakres ludzi mieszkających w Irlandii, niezależnie od ich płci, wieku, orientacji seksualnej, miejsca/kraju urodzenia, rasy, pochodzenia etnicznego lub jakiejkolwiek innej tożsamości definiującej. Włączenie równość w reprezentacji są podstawą sprawiedliwego społeczeństwa.

Senator Seery Kearney we współpracy z Fine Gael Intercultural Network zorganizowała spotkanie członków sieci i partii parlamentarnej Fine Gael w Leinster House we wtorek 12 lipca 2022 r., aby wesprzeć ten cel.

 Fine Gael Intercultural Network ( FGI) to grupa członków, która działa na rzecz promowania głosów i perspektyw naszych społeczności migrantów w politykach i strukturach Fine Gael. Członkowie tej sieci pracują również nad promowaniem, wspieraniem i inspirowaniem migrantów do pełnienia ról przywódczych w strukturach partii i kandydowania w wyborach.

Senator Seery Kearney kontynuowała: „

– Mamy trzy sieci członkowskie, które działają na rzecz promowania równości, różnorodności i integracji. Sieć kobiet Fine Gael, sieć międzykulturowa Fine Gael oraz sieć Fine Gael LGBTQ+. Sieci te dzielą się perspektywami, skupiają głos członków z tych społeczności i ucieleśniają zasady promowania głosu, uczestnictwa i upodmiotowienia członków, aby mogli pełnić role przywódcze na wszystkich poziomach. Wierzymy, że aby być w pełni integrującą organizacją, ważne jest, abyśmy angażowali się w osoby z różnych środowisk i umożliwiali im współpracę z nami i wspieranie nas. Fine Gael Intercultural odgrywa kluczową rolę we wspieraniu naszej partii w zwiększaniu różnorodności i integracji migrantów i osób pochodzenia migracyjnego od 2016 roku. Bardzo podobało mi się powitanie członków naszej sieci międzykulturowej Fine Gael w Leinster House, aby świętować i promować rosnącą wielokulturowość naszego społeczeństwa oraz budować relacje i współpracę między członkami sieci międzykulturowej Fine Gael i naszymi wybranymi przedstawicielami. Udział migrantów w życiu politycznym jest niezbędny dla zdrowej demokracji i sprawiedliwego procesu decyzyjnego. W Irlandii mamy jeden z najbardziej inkluzywnych systemów wyborczych na świecie, w którym każda osoba bez względu na narodowość może głosować i startować w wyborach lokalnych. W 2019 r. Fine Gael wsparła sześć osób ze społeczności migrantów w startach w wyborach lokalnych, a cztery zostały wybrane.

Cllr Yemi Adenuga, pierwsza w historii wybrana przedstawicielka czarnoskórego społeczeństwa w Irlandii i pierwsza radna imigracyjna Rady Hrabstwa Meath, wie o znaczeniu głosu i widoczności. Jako przewodnicząca sieci międzykulturowej Fine Gael aktywnie uczestniczy w sieci i postrzega ją jako kluczową przestrzeń do promowania i wspierania głosów i perspektyw migrantów, a także promowania przywództwa na wszystkich szczeblach naszej partii.

Cllr Adenuga powiedziała:

– O różnorodności nie mówimy tylko słowem, to jest działanie. Niezależnie od tego, czy masz pochodzenie irlandzkie, nigeryjskie, polskie, amerykańskie, pakistańskie, filipińskie, południowoafrykańskie, jest miejsce dla ciebie, masz wartości, które możesz wnieść do stołu, więc zaproś je do swojej społeczności. Zaangażuj się, ponieważ jesteś częścią rozwiązania.

Mówiąc o swoim doświadczeniu, radny Fine Gael Rady Hrabstwa Południowego Dublina, Baby Pereppadan powiedział:

– Myślę, że różnorodność, zwłaszcza w polityce, jest naprawdę ważna. Każda osoba ma swoją własną perspektywę i opinie, na które duży wpływ miała jej kultura i warunki środowiskowe. Ważne jest, aby docenić nowe, unikalne i kreatywne pomysły, które wnoszą do stołu w oparciu o własne doświadczenia i wychowanie. To także kwestia integracji, wymiany informacji między sobą oraz wspólnego rozwiązywania problemów i znajdowania rozwiązań. Jestem naprawdę wdzięczny za wsparcie, jakie otrzymałem, kiedy dołączyłem do Fine Gael i kiedy zdecydowałem się wystartować w wyborach samorządowych w 2019 roku, jako członek Fine Gael. Podczas gdy niektórzy mogli przymykać oko na moją pasję, by zostać radnym, wielu kibicowało mi i pragnęło, aby mój głos został usłyszany. Zawsze będę wdzięczny za ich zachętę i wiarę we mnie i wiem, że bez tego nie byłbym tam, gdzie jestem.

Spis z 2016 r. wykazał, że obywatele spoza Irlandii stanowią około jednej ósmej (ponad 12 procent) populacji Irlandii. Populacja migrantów jest bardzo zróżnicowana pod względem narodowości, pochodzenia etnicznego, przekonań religijnych, kultury i obejmuje osoby w różnym wieku, płci i orientacji seksualnej. Na tej podstawie zdajemy sobie sprawę, że istnieje potrzeba większej wielokulturowej różnorodności w naszej partii i w naszej polityce, mówią politycy Fine Gael.

Bogdan Feręc

Źr: Fine Gael

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS: