Dylemat

Złożono mi pewną propozycję, którą właśnie rozważam, a nie mogę powiedzieć, żeby nie była nęcąca, bo może stać się pewną zmianą w postrzeganiu naszej społeczności.

Wiele razy spotykałem się z opiniami, że nie mamy, jako Polonia w Irlandii, odpowiedniej siły przebicia, że nasz głos nie jest słyszany, że nikt nie słucha Polaków w Irlandii. Wielokrotnie zastanawiałem się, jak zmienić ten stan, aż rozwiązanie przyszło właściwie samo.

Kilka dni temu zasugerowano mi, aby w jednej z lokalnych rozgłośni radiowych w Irlandii stworzyć polskojęzyczną audycję, a ta mogłaby się pojawiać na antenie tego radia cyklicznie.

Propozycja może wydawać się wręcz idealną, ale pamiętać muszę, że to wszystko nie jest takie proste, a znając pracę w radiu, doskonale zdaję sobie sprawę, z czym się to wiąże. Przede wszystkim ogromną odpowiedzialnością za słowa, jakie padają na antenie, ale i przedstawione powinny być w odpowiedni sposób, by stały się naszym głosem w Irlandii.

Rozmawiałem już z kilkoma osobami, bo wątpliwości mam od chwili pierwszej rozmowy o współpracy, choć namawiany jestem przez wielu przedstawicieli naszej diaspory, a i środowiska radiowego. Mam też wsparcie polityków z wyspy, bo entuzjastycznie zareagowali na taką możliwość, a nawet obiecują wsparcie, czyli prawdopodobnie widzą też pewne możliwości dla siebie. 😉

Sprzęt też jest, czyli Studio Riverside Radia Wnet byłoby podłączone do irlandzkiej rozgłośni, a i jakoś wygospodarowałbym czas na 30-minutowy program, ale…

Właśnie, cały czas są też wątpliwości…

To teraz zwrócę się do czytelników. Podjąć się tego zadania, czy może nie?

Bogdan Feręc

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
„Przeleć mnie”
Rząd musi cofnąć