Senator Lynn Boylan z zadowoleniem przyjmuje wspólną inicjatywę organizacji pozarządowych na rzecz walki z ubóstwem energetycznym

Senator Lynn Boylan rzecznik Sinn Féin ds. sprawiedliwości klimatycznej, była gospodarzem dyskusji na temat walki z ubóstwem energetycznym z dziesięcioma organizacjami społeczeństwa obywatelskiego z sektorów ochrony środowiska i walki z ubóstwem, w których wzięły udział posłowie i senatorowie w Leinster House.

Senator Boylan powiedziała:

– Wiemy, że 29% gospodarstw domowych żyje obecnie w ubóstwie energetycznym, co jest największą liczbą, jaką kiedykolwiek zarejestrowano. Rachunki gospodarstw domowych wzrosły o 1100 euro w ciągu jednego roku, a inflacja najbardziej uderza w gospodarstwa domowe, które są gorzej sytuowane. Mieliśmy problem z ubóstwem energetycznym na długo przed wojną na Ukrainie i przed kryzysem kosztów utrzymania. To naprawdę pożądana inicjatywa, aby zobaczyć, jak organizacje społeczne i ekologiczne spotykają się, aby wezwać do prawdziwej sprawiedliwej transformacji. Obecny system radzenia sobie zarówno ze zmianami klimatycznymi, jak i ubóstwem energetycznym jest głęboko niesprawiedliwy. O ile nie mamy systemu redukcji emisji dwutlenku węgla, który zmniejsza również ubóstwo energetyczne, wszystko, co robimy, to przekazywanie bogactwa tym, których stać na modernizację swoich domów i instalację pomp ciepła, podczas gdy reszta społeczeństwa pozostaje w tyle. Ludzie są pod silną presją rosnących kosztów. Wiemy, że rząd nie może zrobić wszystkiego, ale musi zrobić więcej, aby pomóc ludziom borykającym się z kosztami energii, zwłaszcza przed powrotem chłodów. Ludzie potrzebują teraz pomocy. Nie mogą czekać, a rząd zwleka w tej sprawie. Sinn Féin w rządzie stanąłby w obronie rodzin dotkniętych ubóstwem energetycznym, aby zapewnić im wsparcie, którego potrzebują.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!
© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Podatek od wolnych n