Bez winy

Leo Varadkar nie musi się już obawiać, że będzie miał problemy z nominacją na premiera, a wszystko przez decyzję irlandzkiej prokuratury.

W sprawie, jaka toczyła się przeciwko Leo Varadkarowi, a dotyczyła ujawnienia poufnych danych, Director of Public Prosecution (DPP) zadecydował, iż sprawa zostanie zarchiwizowana. Oznacza to, że Leo Varadkar, nie doczeka się zarzutów, nie stanie przed sądem, więc właściwie uznano, iż jest człowiekiem kryształowo czystym.

Sprawa miała swój początek, kiedy Leo Varadkar ujawnił poufne dane z negocjacji z jedną z central związkowych reprezentującą lekarzy, swojemu przyjacielowi, także lekarzowi, ale z konkurencyjnej organizacji lekarskiej. Uznano wtedy, iż Varadkar, potencjalnie przekroczył swoje kompetencje i w tej sprawie wszczęte zostało dochodzenie.

Po zarchiwizowaniu przez Prokuraturę sprawy Leo Varadkara, nie ma obecnie żadnych przesłanek, by wicepremier doczekał się procesu sądowego, więc poniekąd oczyszczony został z zarzutów.

Nie ma też informacji, co udało się ustalić śledczym z Gardy, którzy prowadzili dochodzenie, bo te dane objęte zostały klauzulą tajności.

W związku z tym Leo Varadkar nie musi się już obawiać, iż wobec niego, jako wyższego urzędnika państwowego wysunięte zostaną zarzuty karne, co zamknie mu drogę do stanowiska szefa gabinetu. W związku z takim obrotem sytuacji, w grudniu, wicepremier Leo Varadkar, zamieni się stanowiskami z premierem Micheálem Martinem i zastąpi go w fotelu taoiseacha.

Bogdan Feręc

Źr: The Liberal

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Podatek od wolnych d
Senator Lynn Boylan