Rząd wybrał już nieużywane budynki publiczne do rewitalizacji

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Minister ochrony socjalnej poinformowała, że wybrano już 36 budynków, w których dawniej mieściły się posterunki Gardy, banki i w jednym przypadku sąd, aby przekształcić je w centra pracy zdalnej.

Jak podkreśliła minister Heather Humphreys, jest to realizacja planu gabinetu, który został wyznaczony po pandemii Covid-19, a ma po pierwsze dać możliwość pracy zdalnej, a po wtóre działać w ramach projektu ożywienia małych miasteczek i niewielkich miejscowości. W ramach projektu rząd planuje wydać ok. 7,5 mln €, co związane będzie z wykupem nieruchomości i pracami, które dostosują te miejsca do potrzeb lokalnych społeczności, ale też do wymagań centrów pracy zdalnej.

Wcześniej poproszono władze lokalne, by skonsultowały się z mieszkańcami swoich terenów, by to oni nakreślili potrzeby, więc po zakończeniu procesu, wybrano 36 obiektów, które doczekają się zmiany dotychczasowego przeznaczenia.

Część lokalizacji podana została już do publicznej wiadomości i będą to m.in.:

• Dawne posterunki Gardy w Tarmonbarry i Ballintubber, Co Roscommon;

• Dawny gmach sądu w New Ross i dawny budynek Bank of Ireland w porcie Rosslare w hrabstwie Wexford;

• Dawny budynek Bank of Ireland w Rathkeale w hrabstwie Limerick;

• Dawna stacja Gardy w Ashford w hrabstwie Wicklow i dawny budynek Bank of Ireland w Carnew w hrabstwie Wicklow;

• Hala FCA w Mitchelstown, Co Cork;

•  Dawny budynek Bank of Ireland w Cootehill, Co Cavan;

• Dawna nieruchomość komercyjna w Athenry, Co Galway.

Informując o postępie prac, Początek formularza

Informując o minister ochrony socjalnej Heather Humphreys powiedziała, że ​​program dotyczył „zwalczania plagi wolnych przestrzeni użytkowych i zaniedbań” na terenach wiejskich i w małych miastach.

Heather Humphreys:

– Chodzi o przejęcie tych starych, zniszczonych budynków, które czekały bezczynnie zbyt długo. Teraz otrzymają nowe życie i zostaną przekształcone w centra dla społeczności. Na liście, którą publikuję, znajdują się stare posterunki Gardy, budynki banków, a nawet dawny gmach sądu. Zostaną one teraz przejęte na własność publiczną i, co najważniejsze, zostaną przekształcone w przestrzenie, w których lokalna społeczność może gromadzić się i organizować wydarzenia. W nadchodzących miesiącach będziemy obserwować rozwój przestrzeni społecznościowych, pracy zdalnej i obiektów młodzieżowych lub centrów przedsiębiorczości.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!