Ryanair przewiózł znacznie więcej pasażerów

Sierpień był dla irlandzkiego przewoźnika lotniczego znacznie lepszym miesiącem od oczekiwań, bo udało się przewieźć większą ilość podróżnych.

Ruch pasażerski w Ryanair podniósł się do 16,9 miliona pasażerów, a to jest nowym rekordem po uwolnieniu ruchu pasażerskiego po zakończeniu pandemii koronawirusa. Ryanair zanotował w sierpniu wzrost ilości pasażerów o 52% w porównaniu do sierpnia 2021 i o 13% wzrost w porównaniu do ilości pasażerów przewiezionych w 2019 roku.

Ogółem w sierpniu sprzedano 96% miejsc w samolotach, a Ryanair wykonał łącznie 92 800 lotów. Oznacza to, że Ryanair przewiózł w ostatnim roku do końca sierpnia 148 mln pasażerów, czyli o 236% więcej niż było to w analogicznym zestawieniu z sierpnia 2021 roku.

Ryanair informuje dodatkowo, że wykonuje obecnie ok. 3000 lotów dziennie, a jego celem jest stałe zwiększanie ilości połączeń. Irlandzki przewoźnik chce też w okresie najbliższych 12 miesięcy zwiększyć ruch pasażerski do 165 mln osób, czyli kolejny raz zwiększyć ilość pasażerów o 11%.

Przychody Ryanair wzrosły rok do roku o 602 proc., a firma zarobiła 2,6 mld euro.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Udostępnij i skomentuj w mediach społecznościowych po przeczytaniu tekstu:
ZNAJDŹ NAS:
Gazprom nie chce uru
Kufel Guinnessa zdro