Ryanair ostrzega swoich pasażerów

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Dzisiaj w Irlandii zaczyna się długi weekend, co zwiastuje dużą ilość zagranicznych podróży, więc zarówno władze lotniskowe, jak i linie lotnicze kierują apele do pasażerów.

Z takim właśnie zwróciła się do swoich klientów irlandzka linia lotnicza Ryanair, która ostrzega, że w tych dniach na lotniskach międzynarodowych może panować spory ruch, a to oznacza też opóźnienia w odprawach bezpieczeństwa i bagażowych.

Najgorzej w ocenie Ryanair może być na stołecznym lotnisku, gdzie przewiduje się duży ruch pasażerski, ale i w Cork oraz Shannon mogą pojawiać się okresowo chwile o dużym natężeniu odpraw.

Ryanair zaleca swoim klientom, aby do odpraw stawiali się nieco wcześniej, niż wynika to z typowych porad, co zminimalizuje ryzyko, spóźnia się na własny lot. W niektórych przypadkach więc w godzinach największego natężenia odlotów, co ma nastąpić dzisiaj w godzinach popołudniowych i wieczornych, ale też jutro rano, pasażerowie na lotnisko w Dublinie powinni przybyć się z „dużym zapasem czasu”, mówi Ryanair.

Nie ma obecnie pewności, chociaż władze lotniska w Dublinie zapewniają, że opóźnienia powinny być minimalne, że odprawy bezpieczeństwa prowadzone będą sprawnie, a kolejki nie będą kilkugodzinne. DAA zapowiedziało już wcześniej, że uruchomi dodatkowe stanowiska do doprawy bezpieczeństwa i bagażowej, co ma usprawnić przepływ pasażerów.

Bogdan Feręc

Źr: Ryanair/DAA

Photo by Lucas da Costa e Silva on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Coraz mniej ofert pr
Eurodeputowany Kelle
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.