Ryanair ogłosił nowe połączenia na zimę 2023 r.

Ryanair, największa i najtańsza linia lotnicza w Europie, ogłosiła 200 lotów tygodniowo i 17 nowych tras do/z Albanii w ramach zimowego rozkładu lotów ’23. 

Albania stanie się 37. krajem w sieci Ryanair i zapewni natychmiastowy dostęp do kluczowych rynków turystyki przyjazdowej, takich jak Belgia, Czechy, Francja, Niemcy, Włochy, Polska, Rumunia, Szwecja i Wielka Brytania – jednocześnie zapewniając konkurencyjne ceny i zwiększone łączność dla Albańczyków, którzy chcą odwiedzić dom lub przyjaciół i rodzinę za granicą.

Te ekscytujące nowe trasy zimowe to dopiero początek tego, co Ryanair może zrobić, aby wesprzeć rząd Albanii w zapewnianiu transformacyjnego wzrostu w branży turystycznej. Kraje potrzebują dużych linii lotniczych na dużą skalę, takich jak Ryanair, aby zapewnić wzrost przepustowości – Ryanair konsekwentnie i skutecznie demonstrował to w gospodarkach europejskich, które opierają się na turystyce, takich jak Hiszpania, Włochy, Irlandia, Portugalia i Malta.

Nowy rozkład Ryanair Albania Winter ’23 zapewni:

  • 17 nowych tras – do takich miejsc jak Bruksela, Dusseldorf, Londyn, Manchester, Mediolan, Paryż, Praga, Rzym czy Sztokholm
  • 200 lotów tygodniowo
  • Szacuje się, że 700 000 pasażerów do/z Tirany (>1,5 mln rocznie)
  • Ponad 1000 lokalnych miejsc pracy

Dzięki niedawnemu rekordowemu zamówieniu 300 nowych samolotów B737-MAX-10 Ryanair urośnie do ok. 800 samolotów do 2033 roku i jest jedyną dużą linią lotniczą, która może zapewnić długoterminowy znaczący wzrost w Europie. Ryanair rozpocznie loty do/z Albanii tej zimy, oferując 200 lotów tygodniowo, dając wczasowiczom z Europy i Albanii bezkonkurencyjny wybór po najniższych cenach w Europie.

Z Tirany, dyrektor generalny Ryanair DAC Eddie Wilson powiedział:

– Jako największa linia lotnicza w Europie, z przyjemnością ogłaszamy 200 lotów Ryanair tygodniowo do/z Albanii, począwszy od zimy ’23. Tych pierwszych 17 nowych tras zapewni natychmiastowy dostęp do kluczowych rynków turystyki przyjazdowej, takich jak Belgia, Czechy, Francja, Niemcy, Włochy, Polska, Rumunia, Szwecja i Wielka Brytania, zapewniając jednocześnie konkurencyjne ceny i lepszą łączność Albańczykom, którzy chcą odwiedzić domu lub przyjaciół i rodziny za granicą. Ściśle współpracowaliśmy z naszymi partnerami tutaj na lotnisku w Tiranie, aby uruchomić te 17 nowych tras i mamy nadzieję na wzmocnienie relacji z czasem, gdy będziemy wspólnie pracować nad rozwojem turystyki przyjazdowej i łączności z Albanią. Trasy te pozwolą milionom turystów z dużych miast w całej Europie doświadczyć cudów Albanii, od białych piaszczystych plaż Riwiery Albańskiej po historyczną architekturę wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Gjirokastër i tętniące życiem nocne życie w Tiranie.

Pan Musa Kastrati, starszy wiceprezes Grupy Kastrati powiedział:

– W imieniu międzynarodowego lotniska w Tiranie chciałbym serdecznie podziękować Ryanair za ich niezwykłe zaufanie do potencjału albańskiego rynku. Z zadowoleniem przyjmujemy decyzję Ryanaira o obsłudze lotów do i z międzynarodowego lotniska w Tiranie, zapewniając niedrogie i dostępne opcje podróży lotniczych, które niewątpliwie przyniosą korzyści zarówno podróżnym przylatującym, jak i wyjeżdżającym. Jestem przekonany, że dzięki rozległej siatce Ryanair, międzynarodowe lotnisko w Tiranie przyczyni się do dalszego rozwoju wyborów pasażerów, turystyki i gospodarki Albanii. Z niecierpliwością czekamy na owocną współpracę z Ryanairem, podczas której będziemy wspólnie tworzyć niezapomniane podróże dla pasażerów podróżujących do i z naszego pięknego kraju.

*

Nawiasem mówiąc, Albania dla większości Europejczyków jawić się będzie, jako kraj tani. Noc w trzygwiazdkowym hotelu kosztuje dla dwóch osób – w zależności od regionu od 140 do 400 złotych za dobę, a za pięciogwiazdkowy najwięcej zapłacić należy 1000 złotych za dobę. Poza tym to kraj bardzo ciepły, graniczy z Grecją, więc może stać się doskonałą alternatywą dla chcących zażyć doskonałych warunków pogodowych.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Ryanair

Photo by Portuguese Gravity on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
„Teraz nie czas na
Kanada: informacje o