Posłanka Fine Gael nie przebiera w słowach

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Pytania do Sinn Féin, gdy fakty wychodzą na światło dzienne, stają się ostrą krytyką ugrupowania prowadzonego przez Mary Lou McDonald.

Sinn Féin musi odpowiedzieć na poważne pytania dotyczące powiązań partii z przestępcą skazanym za ułatwianie jednego z najbardziej znanych morderstw gangsterskich w tym kraju, powiedziała posłanka Fine Gael.

Parlanentarzystka Jennifer Carroll MacNeill uważa:

– Moi wyborcy są bardzo zaniepokojeni polityką budżetową Sinn Féin. To niewiarygodne, że Sinn Féin nadal realizuje nieudaną politykę Liz Truss i partii Torysów w Wielkiej Brytanii – populistyczna oraz lekkomyślna polityka, taka jak gwarancja luki cenowej czeku in blanco dla firm energetycznych, pokazuje, że Sinn Féin nie tylko nie może tego zrobić na czas i w pierwszej kolejności – ale nie może nawet podążać za tym, gdzie inni przyznają się do swojej ekonomicznej głupoty. Sinn Féin obstaje przy populizmie bez względu na wszystko i może to doprowadzić do finansowego, a także gospodarczego zniszczenia tego kraju. Ale co jeszcze Sinn Féin może przyznać, że się mylili? Moi wyborcy wyrażają ciągłe zaniepokojenie tym, że Sinn Féin nie jest normalną partią polityczną. Mamy tutaj bezpośredni, współczesny przykład. Jest to powszechne w mediach, a Sinn Féin musi raz na zawsze wyjść i dołączyć do wszystkich. Niektóre pytania, które wymagają odpowiedzi, to:

  1. Zwrócone darowizny? Pytania Fine Gael dotyczące finansowania i wykorzystania pieniędzy przez Sinn Féin w dwóch jurysdykcjach są dobrze udokumentowane, ale tutaj jest bardzo proste pytanie: czy Sinn Féin zwróciła jakiekolwiek darowizny lub datki dokonane przez przestępcę Dowdalla? Komu zostały zwrócone? Jakie inne darowizny przekazał Jonathan Dowdall na kampanie wyborcze SF, jak wcześniej informowaliśmy, i czy w ogóle zostały one zwrócone? [1]
  2. Kontrole w tle? Każda partia musi sprawdzić pochodzenie i uczciwość, a może być trudno dostrzec problemy, ale powiązanie z gangiem przestępczym w takim znaczeniu jest bardzo ważne. Jaką należytą staranność wykonała „SF”, aby sprawdzić przeszłość Jonathana Dowdalla przed wybraniem go na kandydata do partii w North Inner City w wyborach lokalnych w 2014 roku? Kiedy Mary Lou McDonald po raz pierwszy dowiedziała się o tym związku pana Dowdalla? Kiedy Sinn Féin w Dublinie po raz pierwszy dowiedziało się o powiązaniach pana Dowdalla z organizacją przestępczą Hutch?  [2]
  3. Kampania Rehabilitacyjna? Dowdall zrezygnował z członkostwa w radzie dopiero w lutym 2015 roku, kiedy był jeszcze członkiem „SF”. Ówczesny lider grupy „SF” powiedział, że ma nadzieję, że „Jonathan pozostanie zaangażowany w pracę „SF” w North Inner City”. Co to oznaczało?
  4. Kiedy członkostwo Jonathana Dowdalla w Sinn Féin dobiegło końca i czy Sinn Féin wreszcie poprze Specjalny Sąd Karny, który jest kluczowy dla wydawania wyroków skazujących w sprawach gangsterskich i przestępstw terrorystycznych? [4]
  5. A kiedy Sinn Féin zamierza zaangażować się w normalną politykę zamiast pozywać lub grozić pozwaniem nadawców i polityków w całej Irlandii?

Wyborcy muszą wiedzieć, z czym mają do czynienia. Populistyczna, podejrzana ekonomia to jedno, ale wyraźne powiązania między jednym z ich byłych radnych a jednym z najbardziej destrukcyjnych i niebezpiecznych irlandzkich gangów przestępczych to czysta farsa dla partii politycznej, a posłowie i senatorowie Sinn Féin muszą odpowiadać za swoją partię.

 Przypisy:

[1] https://www.independent.ie/irish-news/politics/the-charms-of-jonathan-dowdall-ex-sinn-fein-councillor-with-no-politics-and-links-to-gangland -42031400.html

[2] Co łączy Mnicha i Mary Lou McDonald – Independent.ie

[3] https://www.thejournal.ie/sinn-fein-jonathan-dowdall-resigns-1937189-Feb2015/?utm_source=shortlink https://www.thejournal.ie/jonathan-dowdall-steps-down-sinn -fein-1685269-wrz 2014/

[4] https://www.thejournal.ie/jonathan-dowdall-sinn-fein-councillor-1728815-Oct2014/

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Fine Gael

Image Creative Commons Attribution 2.0 Sean MacEntee

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Rząd porzuca gospod
Pomarańczowe ostrze
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.