Rząd porzuca gospodarstwa domowe na rzecz odłączenia energii

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Rzecznik Sinn Féin ds. energetycznych Darren O’Rourke powiedział, że rząd porzucił rodziny na rzecz odłączenia energii tej zimy. 

Rządowi posłowie nie poparli w Dáil wniosku Sinn Féin, który natychmiast chroniłby gospodarstwa domowe przed odłączeniem energii elektrycznej.

Przemawiając w tej sprawie poseł O’Rourke powiedział:

– Rząd nie poparł wniosku Sinn Féin, który wprowadziłby natychmiastowy zakaz odłączania energii dla gospodarstw domowych tej zimy. Propozycja dałaby bardzo potrzebną pewność ludziom, którzy martwią się, czy mogą utrzymać światło, gdy ceny energii rosną. Wniosek zapewniłby również, że osoby korzystające z liczników przedpłatowych byłyby chronione przed odłączeniem. To byłaby linia życia dla ludzi, którzy desperacko potrzebują pewności i wsparcia, gdy mierzą się z mrocznymi i zimnymi miesiącami. Rząd zignorował propozycje Sinn Féin i zamiast tego porzucił rodziny. Nie udało im się utrzymać oświetlonych gospodarstw domowych. Rząd powinien podjąć pilne działania w celu bezzwłocznego wprowadzenia tych środków. Znajdujemy się w bezprecedensowym kryzysie i rząd musi działać.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

Image by Colin Behrens from Pixabay 

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Irlandzki Bank Centr
Posłanka Fine Gael
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.