Poseł do Parlamentu Europejskiego Chris MacManus zorganizuje publiczne spotkanie on-line dotyczące korytarza kolejowego Western Rail

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Poseł Sinn Féin do Parlamentu Europejskiego z Midlands Northwest Chris MacManus poprowadzi publiczne spotkanie on-line na temat przyszłości Western Rail Corridor w poniedziałek 20 czerwca o godzinie 19:30. 

Podczas spotkania wystąpią też Conor Feighan z European Rail Freight Association, Paul Deering redaktor Sligo Champion i posłanka Rose Conway-Walsh. MacManus zachęca mieszkańców Irlandii do wzięcia udziału w spotkaniu online, opisując je jako okazję do zademonstrowania poziomu wsparcia, jaki istnieje dla tego bardzo potrzebnego projektu.
 
Poseł do PE MacManus powiedział:
 

– Sinn Féin od dawna prowadzi kampanię na rzecz ponownego otwarcia Zachodniego Korytarza Kolejowego i cieszę się, że mogę prowadzić tę internetową dyskusję na temat przyszłości linii kolejowej w przyszły poniedziałek. Spotkanie jest nie tylko okazją do omówienia oczywistego potencjału Zachodniego Korytarza Kolejowego, ale także okazją do zademonstrowania poziomu wsparcia, jakie istnieje na Zachodzie i Północnym Zachodzie dla tego tak bardzo potrzebnego projektu. Zachęcam wszystkich do wzięcia w nim udziału. W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat nasz region cierpiał z powodu zaniedbań i braku inwestycji w kluczowe usługi publiczne, takie jak transport publiczny. Ten trend musi zostać odwrócony, a my przedstawimy nasze argumenty, dlaczego jest to niezbędne, aby zapewnić regionowi dostatnią i zrównoważoną przyszłość. Budowa dostosowanej do potrzeb sieci kolejowej na zachodzie Irlandii, z regularnymi połączeniami, które mają sens w przypadku podróży lokalnych i regionalnych, wspierają biznes i turystykę, zapewniają łatwy dostęp dla osób niepełnosprawnych oraz odpowiednie dalsze połączenia pasażerskie i towarowe, zwiększy się szanse społeczne, gospodarcze i edukacyjne regionu. Kolej może również odgrywać ważną rolę w zmniejszaniu emisji CO2  pochodzącego z sektora transportu i zapewniać pracownikom, rodzinom i społecznościom alternatywny i zrównoważony środek transportu. Na tym spotkaniu usłyszymy, że konieczne jest, aby przegląd kolei obejmujący całą wyspę potwierdził znaczenie Zachodniego Korytarza Kolejowego dla przyszłości regionu i potrzebę bezzwłocznego ponownego otwarcia linii. Kolejne rządy zbyt długo kopały puszkę i potrzebujemy zdecydowanych działań w sprawie przyszłości linii kolejowych. Każdy, kto chce wziąć udział w spotkaniu, może otrzymać link do powiększenia, wysyłając wiadomość e-mail do mojego biura na  adres chris.macmanus@europarl.europa.eu.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Możliwe są strajki
Ivana Bacik wzywa do
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.