Możliwe są strajki w Ryanair

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Już tego lata może dojść do sytuacji, że część lotów irlandzkich linii lotniczych będzie odwołana, a stanie się tak za sprawą zapowiadanych strajków personelu pokładowego.

W tym przypadku nie można powiedzieć, aby osoby zatrudnione w Ryanair żądały czegoś innego niż zazwyczaj, bo cały czas w liniach toczy się spór płacowy, a jest on teraz na wysokim poziomie we Francji, Portugalii, Włoszech i Belgii.

Obecnie w wymienionych krajach mówi się o możliwości zorganizowania akcji protestacyjnych, ale nie można wykluczyć, że takie same działania nie będą podejmowane w innych punktach bazowych Ryanair.

Awantury na wyższym poziomie obawia się sektor turystyczny w całej Europie, gdyż zakłócenia w lotach, mogą wpływać na wyniki finansowe przedsiębiorstw, które utrzymują się z ruchu turystycznego. Dlatego część operatorów zaniepokojona jest zapowiedziami personelu pokładowego, iż mogą oni rozpocząć strajk w sezonie letnim.

Sektor turystyczny we Francji, Portugalii, Włoszech i Belgii obawia się również, że strajki nawet w pojedynczych państwach, utrudniać mogą powrót branży do normalności i zmniejszy się ilości turystów, jakiej spodziewają się w okresie letnim.

Ryanair nie komentuje jeszcze tych zapowiedzi, ale zaznacza, iż wciąż toczą się rozmowy z reprezentacjami pracowników.

Bogdan Feręc

Źr: The Liberal

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Nie będzie maksymal
Poseł do Parlamentu
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.