Pojawił się nowy podcast prowadzony przez Tánaiste Micheála Martina

W poniedziałek, 31 lipca 2023 r. wystartował nowy podcast prezentowany przez tánaiste Micheála Martina.  

„In Conversation” z Tánaiste Micheálem Martinem to nowy podcast, w którym lider Fianna Fáil przyjmuje rolę osoby przeprowadzającej wywiad zamiast osoby udzielającej wywiadu. W swojej inauguracyjnej audycji wicepremier Martin rozmawia z dr Markiem Henrym, autorem książki „In Fact: An Optimist’s Guide to Ireland at 100”, aby omówić rozwój Irlandii od czasu powstania państwa.  

 Najnowsza książka dr Henry’ego analizuje postęp ludzkości w ostatnich dziesięcioleciach i śledzi przemiany Irlandii w ciągu ostatnich 100 lat. W podcaście pan Henry powiedział panu Martinowi, że Irlandia „osiągnęła wiele” i że teraz „jest wśród wiodących narodów świata”.  

Tánaiste i Mark Henry rozmawiają o jakości życia w dzisiejszej Irlandii przez pryzmat problemów, które mają wpływ na wszystkich, takich jak gospodarka, edukacja i dobre samopoczucie oraz wielu wyzwań stojących przed krajem, w tym mieszkalnictwa, zmian klimatu, różnorodności biologicznej i kosztów życia.  

 Dr Henry powiedział, że ludzie żyją dłużej, a wskaźniki umieralności na raka to tylko jeden ze wskaźników tego, jak daleko posunęła się Irlandia w ostatnich dziesięcioleciach.  

Nawet dla tych w latach 90., jeśli zdiagnozowano raka, dla 60% osób był to wyrok śmierci w ciągu pięciu lat. Niestety, umarli. Dzisiaj sytuacja się odwróciła. Więcej niż sześciu na dziesięciu przetrwa dłużej niż pięć lat. Zrobiliśmy więc bardzo duże postępy.  

W kwestii mieszkaniowej Tánaiste powiedział:

– Musimy zrobić więcej, zrobić więcej szybciej, aby poradzić sobie z kwestią mieszkaniową, szczególnie dla młodszych ludzi. Ponieważ widzicie, że pośród całego tego optymizmu i pozytywnego nastawienia, kryją się za tym historie. Niezależnie od wzrostu płac i zatrudnienia młodych ludzi dzisiaj, zakup domu jest nadal bardzo trudny. I dlatego udostępniono całą gamę programów, aby spróbować umożliwić ludziom kupno i dać możliwość posiadania domu, co moim zdaniem jest ważną kotwicą w społeczeństwie, jak również mieszkalnictwa socjalnego dla tych, którzy nie są w możliwość zakupu domów. Ale musimy przekroczyć 30 000.

Kolejne odcinki pojawią się w dalszej części roku.

Podcast jest dostępny na Spotify i Apple Podcasts. Streamuj teraz na: https://open.spotify.com/show/6qDHX2juJCy3cC0UmKMn5T  

Lub obejrzyj nagranie podcastu na: https://www.youtube.com/watch?v=r_jIMZK0LoM

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Fianna Fail

Fot. Kadr z filmu

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Informacja prasowa:
UNICEF Polska apeluj