Informacja prasowa: Minister O’Brien rozbija rodziny w swoim okręgu wyborczym

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Reprezentant People Before Profit ze Swords Ollie Power mówi, że Minister ds. mieszkalnictwa, Darragh O’Brien musi podjąć natychmiastowe działania, aby zapobiec eksmisji wielu rodzin w Applewood przez korporacyjnego właściciela LRC/Jersia. 

Nieistotne odpowiedzi ministra 

Ollie Power powiedział: Odpowiedzi ministra na nasze ostatnie pytania parlamentarne sugerują, że albo nie przeczytał pytań, albo po prostu ignoruje trudną sytuację rodzin i dzieci, którym grozi eksmisja.   

Po pierwsze mówi, że odnowione umowy najmu są teraz na czas nieokreślony, ale minister wie, że wynajmujący może wprost odmówić przedłużenia najmu bez podania przyczyny!

I to właśnie dzieje się teraz z rodzinami i dziećmi w Swords. 

Po drugie, minister wymienia dwa programy wsparcia dla najemcy na miejscu i dwa programy wsparcia zakupu przez najemców, które nie mają zastosowania do tych rodzin, ponieważ o ile nam wiadomo, wynajmujący nie chce sprzedawać; a cały jej model biznesowy opiera się na ciągłym pobieraniu czynszu od tych, którzy najmniej są w stanie go zapłacić.

Minister upadających rodzin

Minister mógł zaproponować spotkanie z rodzinami. Mógł wykazać chęć współpracy z Radą Hrabstwa Fingal i właścicielem w celu zakupu nieruchomości. Mógł wezwać właściciela do odpowiedzialności za swoje czyny. Nie zrobił żadnej z tych rzeczy. Zawodzi te rodziny i dzieci. 

Jedna z mieszkanek, Jekaterina, której grozi eksmisja, mówi: „Zawsze płaciłam czynsz. Ciężko pracuję, utrzymując moje dziecko i starszego przyjaciela, który mieszka z nami i dochodzi do siebie po chorobie nowotworowej. To hańba – nie mamy dokąd pójść. Co ma zrobić starsza pani chora na raka? Iść do tymczasowego zakwaterowania?

Potrzebne działanie

„Minister musi podjąć kroki, aby te rodziny i dzieci w jego własnym okręgu wyborczym nie zostały eksmitowane z powodu chciwości.

Minister O’Brien musi natychmiast przywrócić zakaz eksmisji.

Rada hrabstwa Fingal i minister muszą w trybie pilnym skontaktować się z właścicielem w sprawie zakupu tych nieruchomości.  

Wiec Solidarności

Ollie Power dodaje: „Minister mógłby wiele dowiedzieć się o działaniach od mieszkańców zagrożonych eksmisją, którzy wraz z Community Action Tenants Union organizują wiec solidarnościowy w celu wsparcia lokatorów zagrożonych eksmisją 24 sierpnia 2023 r. w Applewood o godzinie 18:00. 

People Before Profit w pełni popiera to zgromadzenie solidarności i wzywamy społeczność do stanięcia po stronie sąsiadów. 

Opr: Bogdan Feręc

Źr: People Before Profit

Photo People Before Profit

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Rząd musi wspierać
Pojawił się nowy p

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!