Plan reformy emerytur powinien być rozszerzony

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Rzeczniczka Sinn Féin ds. przedsiębiorczości, handlu i zatrudnienia Louise O’Reilly powiedziała, że ​​chociaż mile widziane jest, że partie rządowe porzuciły poprzednie zamiary podniesienia wieku emerytalnego powyżej 66 lat, muszą pójść dalej i dać pracownikom prawo do przejścia na emeryturę w wieku 65 lat.

O’Reilly twierdzi, iż ​​ten zwrot był zwycięstwem Kampanii Stop67, ruchu związkowego i tych partii z opozycji, które prowadziły kampanię w tej sprawie od wielu lat.

Jednak posłanka reprezentująca Dublin Fingal szuka jasności w komentarzach premiera, dotyczących osób kontynuujących pracę do ukończenia 70. roku życia, dodając, że chociaż elastyczność dla pracowników jest mile widziana, nikt nie powinien być zmuszany do pracy powyżej pewnego wieku, w którym są uprawnieni do otrzymywania emerytury państwowej.

Posłanka O’Reilly powiedziała:

– Cieszę się, że dzięki wieloletniej kampanii ruchu związkowego i opozycji Taoiseach i lider Fianna Fáil zobowiązał się nie podnosić wieku emerytalnego powyżej 66 lat. To samo w sobie jest znaczącym zwycięstwem Kampanii Stop67 i osób z nią powiązanych, szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę partnera koalicyjnego Fianna Fáil, czyli Fine Gael, który wcześniej popierał podniesienie wieku emerytalnego do 68 lat. Jednak to nie idzie wystarczająco daleko. Tylko rząd kierowany przez Sinn Féin zapewni pracownikom prawo do swojej stawki emerytalnej w wieku 65 lat i że wszyscy pracownicy, gdy osiągną ten wiek, będą mieli swobodę wyboru przejścia na emeryturę lub pracy, jeśli zechcą. Rząd powinien teraz współpracować z Sinn Féin i wspierać nasze ustawodawstwo dotyczące równości zatrudnienia (zniesienia obowiązkowego wieku emerytalnego), które wprowadzone było do Dáil w marcu. Niektóre dodatkowe komentarze premiera dotyczące osób kontynuujących pracę do 70. roku życia wydają się nie mieć kontaktu z rzeczywistością i wymagają jasności. Ludzie, którzy przez całe życie pracowali na nogach w hotelarstwie lub fryzjerstwie, albo na przykład ciężko pracowali na budowach, po prostu nie można od nich oczekiwać, że będą kontynuować pracę po osiągnięciu wieku emerytalnego. Absolutnie popieramy elastyczność pracowników, którzy chcą kontynuować pracę po osiągnięciu wieku emerytalnego, ale powinno to odbywać się na ich warunkach. Nikt nie powinien być zmuszany do pracy powyżej wieku, w którym jest uprawniony do emerytury państwowej, jeśli nie chce tego robić. Nie pozostanie niezauważone przez pracowników, że ten rząd jest u władzy od ponad dwóch lat, więc zamiast bez końca puszczać latawce w tak ważnej dla ludzi sprawie, musi teraz faktycznie opublikować szczegóły swojego planu bez dalszych opóźnień. Przejście na emeryturę i otrzymywanie emerytury państwowej jest świętym prawem pracowników i tego prawa nie można fałszować.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Szczepienia dodatkow
„Kultura wyrzucani

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!