Nowe kanały w irlandzkiej telewizji

Nadawca Virgin Media i irlandzkojęzyczna stacja TG4 poinformowały, że uruchomią nowe kanały dla odbiorców w Irlandii.

Virgin Media uruchomić ma 24 sierpnia kanał typowo rozrywkowy, więc znajdą się tam programy muzyczne i o tematyce kulturalnej, a TG4 uruchomi kanał Cúla4, który skierowany ma być przede wszystkim do najmłodszego odbiorcy, a zmieni się z bloku programowego dla dzieci w samodzielny program telewizyjny.

Obie stacje nadawcze podkreślają, że ich nowe kanały dostępne będą na bezpłatnych platformach do odbioru telewizji, co oznacza, że również z nadajników naziemnych. Kanał Virgin Media Four pojawić się ma również w platformach cyfrowych, ale także jako program ogólnodostępny.

Jeżeli plany operatorów telewizyjnych zostaną zrealizowane zgodnie z zapowiedziami, o dwa kanały zwiększy się oferta telewizyjna przeznaczona dla odbiorców z irlandzkiej wyspy. Oba nowe programy odbierać będzie można w Republice Irlandii, jak i w Irlandii Północnej, a za pośrednictwem sygnału satelitarnego na całym świecie.

W innym kierunku zmierza natomiast narodowy nadawca Raidió Teilifís Éireann, bo w tym przypadku wciąż słyszy się, że chce zmniejszać koszty prowadzenia działalności, co ma być osiągnięte przez łącznie kanałów i likwidację niektórych z nich, a tych przynoszących największe straty.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!
© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
System emerytalny wy
Irlandia wycofała s