Napaść na Talbot Street podkreśla, że ​​minister sprawiedliwości musi naprawdę zająć się ochroną społeczności Dublina

Posłanka Sinn Féin Louise O’Reilly potępiła brutalny atak na Talbot Street i potwierdziła swój apel o bardziej widoczną obecność Gardy w centrum Dublina.

Powiedziała, że ​​fala ataków w stolicy w ostatnich tygodniach jest powodem do wielkiego niepokoju i wezwała minister sprawiedliwości Helen McEntee, by naprawdę dbała o bezpieczeństwo społeczności.

Posłanka O’Reilly mówi:

– Chcę przekazać wyrazy współczucia zainteresowanej osobie i życzyć jej szybkiego powrotu do zdrowia. Wzywam wszystkich potencjalnych świadków lub każdego, kto ma jakiekolwiek informacje na temat tego ataku, aby wystąpili i wsparli Gardę w ich dochodzeniu. W naszym społeczeństwie nie ma miejsca na takie ataki, ale niestety tego rodzaju ataki stają się coraz bardziej powszechne w naszej stolicy. Sinn Féin, wraz z rzecznikiem naszej partii ds. sprawiedliwości Pa Dalym i radnymi z całego Dublina, odbyli w ostatnich tygodniach serię spotkań ze społecznościami, pracownikami i właścicielami firm w całym centrum miasta. Wszyscy wyrazili swoją irytację brakiem widocznej obecności Gardy na naszych ulicach. Ludzie czują się bezbronni i martwią się o własne bezpieczeństwo oraz o bezpieczeństwo swoich społeczności, współpracowników i klientów. Uważają, że nasze ulice są bardziej niebezpieczne niż kiedykolwiek wcześniej. I nie będzie dla nich pocieszeniem, że kiedy Bank of Ireland chciał ochrony swoich bankomatów we wtorek wieczorem, nie pozostawiono kamienia na kamieniu, aby wyczerpać zasoby Gardy, aby to zrobić. Jednak priorytetem każdego rządu powinna być ochrona obywateli przez policję. Dublińczycy, ci, którzy nazywają to miasto domem, turyści i Gardaí, wszyscy zasługują na bezpieczeństwo, ale wszyscy zawiedzeni są przez Fine Gael, która jest w rządzie i odpowiada za Departament Sprawiedliwości przez 12 lat. Helen McEntee musi poważnie podejść do kwestii zapewnienia bezpieczeństwa naszym społecznościom. Niepowodzenie Fine Gael w rekrutacji i zatrzymaniu Gardaí jest poważnym problemem – a mieszkańcy Dublina i społeczności w całym kraju płacą cenę za to niepowodzenie.  Sinn Féin, jak nakreślił Pa Daly, ma plan zapewnienia bezpieczeństwa na naszych ulicach, ochrony naszych społeczności i wspierania Gardaí.

Dokument Sinn Féin „Keeping Communities Safe” można przeczytać tutaj .

Opr. Bogdan Feręc

Źr. Sinn Fein

Photo by Andrei Carina on Unsplash

Udostępnij i skomentuj w mediach społecznościowych po przeczytaniu tekstu:
ZNAJDŹ NAS:
W Killarney zużywa
Po co polskiej opozy