Na jakiej podstawie rząd podjął decyzję o podniesieniu progów dochodowych kwalifikacji do mieszkań socjalnych?

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Rzecznik Sinn Féin ds. mieszkalnictwa Eoin Ó Broin powiedział, że potrzebne są dalsze informacje na temat zmiany progu dochodów dla starających się o mieszkania socjalne, a dotyczy to decyzji ogłoszonej przez ministra Darragha O’Briena. 

Poseł z Dublin Mid West wezwał ministra O’Briena do opublikowania raportu, na którym opierają się opublikowane zmiany.

Teachta Dála O’Broin powiedział:

– Decyzja rządu o podwyższeniu progu dochodu uprawniającego do mieszkań socjalnych jest mile widziana. Dotyczy to w szczególności hrabstw znajdujących się obecnie w pasmach 1 i 2. Efektem tych zmian jest podwyższenie progu do 40 000 euro dochodu gospodarstwa domowego w głównych miastach i pasie podmiejskim Dublina oraz do 35 000 euro w większości innych hrabstw. Musimy zobaczyć, dlaczego rząd zdecydował się zachować grupę 3, w której próg został podniesiony z 25 000 euro do 30 000 euro, oraz jakie są tego konsekwencje, biorąc pod uwagę bardzo dramatyczny wzrost nowych czynszów w wielu z tych hrabstw. Musimy również zobaczyć, czy rząd uwzględnił pomijanie dochodów i ewentualne traktowanie dochodów, takich jak dodatek do dochodu rodziny lub dochód dorosłych dzieci, które nie mogą opuścić domu rodzinnego z powodu kryzysu mieszkaniowego i implikacje ewentualnych zmian tym. Biorąc pod uwagę, że od ponad dekady czekaliśmy na rewizję limitów dochodów przez rząd, kluczowe jest, aby minister opublikował całą dokumentację sporządzoną przez Departament i Agencję Mieszkalnictwa, która stanowi podstawę ogłoszenia, abyśmy mogli w pełni zrozumieć uzasadnienie wprowadzonych zmian. Byłoby również pomocne, gdyby minister O’Brien przyszedł do Komitetu ds. Mieszkalnictwa, aby przedyskutować swoje zmiany i leżące u ich podstaw badania. 

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

Photo Sinn Féin

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Nie będzie podwyże
Minister Donnelly op
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.