Międzynarodowa kawiarnia zagrożona likwidacją

Od wielu miesięcy widać spadek obrotów w kawiarniach i małych punktach gastronomicznych, a problemy dotykają wszystkich, od prywatnych właścicieli jednoosobowych kafejek po większych graczy tego rynku.

Brytyjska firma AMT Coffee, która obecna jest również w Irlandii i prowadzi swoją sprzedaż głównie na dworcach kolejowych, lotniskach i w szpitalach poinformowała, że jej zysk w Irlandii oraz Wielkiej Brytanii znacznie się obniżył, co może być wstępem do głębszych zmian. Obecnie proponuje się wyznaczenie administratora grupy, który miałby zająć się naprawą tej części przedsiębiorstwa, a chodzi tu głównie o kawiarnie w Republice Irlandii.

W roku finansowym 2020 irlandzkie punkty wygenerowały zysk w wysokości 1,3 mln £, natomiast rok wcześniej było to 5,1 mln £. To pokazuje, że zysk jest znacznie niższy, niż spodziewany, a wszystkie problemy zaczęły się wraz z początkiem pandemii koronawirusa. Wcześniej AMT Coffee notowała w Irlandii zyski na poziomie 6,3 mln £, a był to spadek z 15,7 mln £.

Obecnie, jak powiedział dyrektor zarządzający AMT Matt Cundrick, firma opracowuje plan finansowy, co będzie wstępem do wdrożenia planu naprawczego.

Już wstępne prognozy planu finansowego pokazały, że utrzymanie się na rynku jest możliwe, ale wymagać będzie sporego dofinansowania, co pozwoli na utrzymanie lokalizacji, ale i rozwój sieci. W przeciwnym przypadku, czyli braku zgody inwestorów na dokapitalizowanie, może się okazać, że firma AMT Coffee, zniknie z Irlandii, a może nawet zakończy działalność w Wielkiej Brytanii.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Photo by Emre on Unsplash

Udostępnij i skomentuj w mediach społecznościowych po przeczytaniu tekstu:
ZNAJDŹ NAS:
Ubezpieczyciele komu
Spowolnienie w irlan