Miasta przygotowują się do świąt

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

W irlandzkich miastach ekipy zarządzane przez władze lokalne ostro wzięły się do pracy i zaczynają przygotowywać bożonarodzeniowe ozdoby, które pojawiają się najczęściej w centrach i głównych deptakach miast.

Prace w niektórych miejscach są już bardzo zaawansowane, ale władze lokalne dodają, że po przeprowadzeniu testów, poinformują lokalnych mieszkańców, kiedy bożonarodzeniowe lampki oraz iluminacja choinek zostanie włączona. Wiele władz miejskich planuje też niewielkie uroczystości związane z włączeniem świątecznych lampek, a i uruchomienie bożonarodzeniowych jarmarków.

Handlowcy także przystrajają wystawy sklepów świątecznymi atrybutami, a do końca tygodnia ujawnią pełną bożonarodzeniową ofertę.

Niektóre z władz lokalnych dodają, iż otrzymały prośby od handlowców, aby wolno im było wykorzystać przestrzeń publiczną do promocji swoich sklepów, a i wpływają wnioski, aby tegoroczne świąteczne jarmarki, trwały nieco dłużej, niż było to w latach ubiegłych.

Tradycyjnie Christmas Markety zaczynają swoje istnienie w pierwszych dniach grudnia, chociaż jest to uzależnione od lokalnych zarządzeń, ale w tym roku część z jarmarków może pojawić się już w końcówce listopada.

Władze miejskie są zdania, że w czasach kryzysu, może być to dobrym rozwiązaniem, ale decyzji w tych sprawach należy spodziewać się dopiero w przyszłym tygodniu.

Można też uznać, że Irlandia weszła właśnie w okres świąteczny, choć jego intensywność przypada zwyczajowo na grudzień i ostatnie dni przed świętami.

Będąc już przy samych świętach, to linie lotnicze operujące z Irlandii informują, że wyprzedały już większość miejsc na trasach, które najczęściej wybierane są w okresie Bożego Narodzenia i Nowego Roku, a wiodą do miejsc wypoczynku. Oznacza to, że mieszkańcy Irlandii, plany świątecznych wypadów mają już sprecyzowane.

Bogdan Feręc

Źr: IPA Media

Photo by kelvin balingit on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Tysiące osób zmien
Dentyści nie chcą
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.