Dublin City Sky

Zbliża się Dzień Świętego Patryka, co oznacza długi weekend, a nawet bardzo długi w niektórych przypadkach.

Tradycyjnie tego dnia, czyli 17 marca świętujemy dzień patrona Irlandii, czyli uczestniczymy w paradach, spotykamy się ze znajomymi w pubach, ale też wyjeżdżamy na kilkudniowy wypoczynek. Stało się tradycją, że właśnie w tygodniu, na który przypada Dzień Świętego Patryka, udaję się do Dublina, więc i teraz nie może być inaczej.

Niestety ten wyjazd będzie nieco krótszy, niż zwyczajowy, bo tylko cztery dni, ale zawsze to coś i nie obędzie się też bez odwiedzin na O’Connell Street, ale wcześniej…

To też już tradycja, kiedy wchodzę do dublińskiej redakcji Radia Wnet, więc do Studia 37, z głośników radiowego sprzętu nadawczego zaczyna sączyć się muzyka, a pierwszym utworem przy każdej mojej wizycie jest właśnie Dublin City Sky zespołu Fontaines D.C. Później odbicie piłeczki i Galway Girl, co właściwie kończy nasze powitanie, po czym możemy oddać się godzinom rozmów.

Trochę też pracujemy, ale w bardzo ograniczonym zakresie, więc w środę wieczorem Polska Muzyczna Tygodniówka w radiu Near.fm, a później już tylko piątek o 8:10 czasu irlandzkiego „Studio Dublin” i znowu pełna laba, chociaż formie nader podróżniczej.

Mamy z redaktorem Wybranowskim takie postanowienie, by ponownie odwiedzić Dalkey, nie bez przyczyny, gdyż tam właśnie można zjeść najlepszy na świecie chowder w The Queens Bar. Nieodzowna jest też wizyta w The Meat Wagon, gdzie podają nieziemskie grillowane żeberka wołowe, a i Temple Bar i często przywoływane Café Vivaldi z ich tomato soup, którą już nauczyłem się gotować, więc jest dokładnie taka sama.

Mało czasu, więc program wizyty w Dublinie będzie napięty, ale damy jakoś radę, więc trzeba się zacząć pakować i powoli myśleć o podróży, która jak zwykle zacznie się na Galway Ceannt, a zakończy na Dublin Heuston – mając nadzieję, że nie będzie to problem.

Skoro urlop, to pracy będzie mniej, znacznie mniej, czyli wiadomości na portalu prezentować będą nasze zaprzyjaźnione redakcje.

Na koniec, tytułowy Dublin City Sky i Fontaines D.C.

Bogdan Feręc

Image by Åsa K from Pixabay 

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!
© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Pożegnanie (moje) z
W Fine Gael szykuje