Laburzyści wymagają większych inwestycji w opiekę nad dziećmi

Poseł Seán Sherlock – rzecznik Partii Pracy ds. dzieci, równości i niepełnosprawności, ostro skrytykował rząd za to, że nie zapewnia dzieciom odpowiedniej opieki w zakresie zdrowia psychicznego i niepełnosprawności.

Poseł Seán Sherlock powiedział:

– Partia Pracy od dawna domagała się większych inwestycji w opiekę nad zdrowiem psychicznym i niepełnosprawnością dzieci i jesteśmy głęboko rozczarowani, że rząd nie potraktował poważnie naszych obaw. Listy oczekujących na wizyty są niedopuszczalnie długie, a dzieci pozostają bez opieki, której potrzebują. Bezbronne dzieci zasługują na coś lepszego i zasługują na dostęp do opieki, której potrzebują. To jest skandal. W czerwcu Partia Pracy zaproponowała projekt ustawy mającej na celu wprowadzenie spójnych ram w celu zaspokojenia potrzeb osób z autyzmem i wzywamy rząd do wdrożenia tego planu, aby pomóc najsłabszym dzieciom w społeczeństwie. Krytyka ze strony Rzecznika Praw Dziecka dr Nialla Muldoona jest niepokojąca i rząd musi jej wysłuchać. Widzieliśmy w niedawnej korespondencji, że dr Muldoon opisał upadek państwa jako „głębokie naruszenie praw dziecka”. Rząd zawodzi dzieci ze zdrowiem psychicznym i niepełnosprawnościami. 

Partia Pracy wzywa rząd do:

  1. Zwiększenia inwestycji w usługi w zakresie zdrowia psychicznego i niepełnosprawności dla dzieci w budżecie na 2024 r.
  2. Skrócenia list oczekujących na wizyty.
  3. Ułatwienia dzieciom dostępu do opieki, której potrzebują.

– Nie możemy dłużej czekać na działania rządu. Dzieci ze zdrowiem psychicznym i niepełnosprawnościami zasługują na coś lepszego i zasługują na dostęp do opieki, której potrzebują, a Partia Pracy będzie nadal naciskać na zmiany.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Labour Party

Photo by Vitolda Klein on Unsplash

Udostępnij i skomentuj w mediach społecznościowych po przeczytaniu tekstu:
ZNAJDŹ NAS:
Banki oszukują mies
Informacja prasowa: