Kabiny przyjazne zwierzętom

Przewoźnik promowy StenaLine wprowadził do swojej oferty przewozowej udogodnienie dla pasażerów ze zwierzętami, a będą one dotyczyć tras na Morzu Irlandzkim.

Jak informuje operator promowy, można już zarezerwować na podróż specjalną kabinę do podróży ze zwierzęciem domowym, a te dostępne są na trasach Dublin-Holyhead, Rosslare-Fishguard i Belfast-Liverpool. Dodatkowo nowa usługa przewozu zwierząt w kabinach zostanie uruchomiona w przyszłym miesiącu w usłudze Superfast z Belfastu do Cairnryan.

Decyzja o wprowadzeniu do użycia kabin do przewozu zwierząt domowych podjęta została po przeprowadzeniu ankiety, gdy okazało się, że 95% właścicieli psów odpowiedziało, iż potrzeby ich pupili są dla nich najważniejsze podczas podróży, a 17% stwierdziło, że nie jeździ w podróże bez swojego zwierzaka.

Ponad 25% odpowiedziało również, że ich najlepsze wspomnienia wakacyjne wiążą się z tymi wyjazdami, kiedy towarzyszył im pies lub kot, a 73% przyznaje, że bardzo tęsknili, gdy zmuszeni byli zostawić zwierzę pod opieką rodziny lub znajomych, kiedy wyprawiali się w podróż zagraniczną. 36% powiedziało, iż brak zwierzaka zrujnował im podróż.

Władze Stena Line po analizie wyników ankiety uznały, iż należy wyjść naprzeciw oczekiwaniom podróżnych i zaoferować możliwość wspólnego podróżowania promami. Udogodnienia w kabinach i przystosowanie ich do potrzeb zwierząt wprowadzone zostały po konsultacjach z ekspertami ds. zwierząt domowych, więc są one przyjazne dla czworonogów.

Orla Noonan ze StenaLine powiedziała:

– Prośby o domki i salony dla zwierząt są jednymi z najczęstszych, jakie otrzymujemy od naszych klientów. Zdajemy sobie sprawę, że wielu naszych pasażerów uważa zwierzęta za członków rodziny i chcieliśmy naprawdę poprawić jakość obsługi naszych klientów oraz stać się najlepszym wyborem dla podróżujących ze zwierzętami. Naszym celem było poszerzenie oferty dla osób podróżujących ze zwierzętami i teraz jesteśmy w stanie zaoferować kabiny przyjazne zwierzętom obok naszych istniejących opcji bud dla zwierząt i zwierząt pozostających w pojazdach.

Bogdan Feręc

Źr: Newstalk

Photo by Martin on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Znacząco spadła il
Wiodące izby handlo