Dokąd ta droga prowadzi?

Mówi się, że zbliża się dla nas ciężki okres, bo to i rosnąca inflacja, ale i możliwe przerwy w dostawach prądu, a i racjonowanie paliw, więc o ile to wszystko się sprawdzi, będzie naprawdę źle.

Nie wiadomo, jak to wszystko się skończy, a niektórzy mawiają, że może to wiedzieć tylko Najwyższy, jednak ja, nie łączyłbym tego z siłami, co do których nie ma pewności, iż w ogóle istnieją. Problematykę inflacyjną i całą sytuację można oceniać w kilku wymiarach, można też snuć domysły i tworzyć teorie spiskowe, ale o ile spojrzymy na całość problemu, nie ma też najmniejszych nawet szans, aby cokolwiek wydawało się dziełem przypadku, chociaż i tak daleki jestem od stwierdzenia, że to celowa robota określonych kół.

Ma to natomiast związek z nieodpowiedzialnymi działaniami państw i poszczególnych polityków, a ci zapatrzeni w biznes, przestali widzieć, iż ów zapanował nad nimi, złapał za gardło i wytworzył im bagno, w którym tkwią po szyję, a nie wiedzą, jak się z tego wykaraskać.

Tak całkiem prywatnie powiem, że też jestem zaniepokojony całą sytuacją, ale to z powodu bierności np. irlandzkiego gabinetu, bo ów, a nie mam tu na myśli, niekiedy dziwacznych pomysłów oraz ocen opozycji, nie robi nic, żeby całej sytuacji zaradzić.

Oczywiste jest, że świat musi przejść jakąś transformację, bo nie może funkcjonować od kryzysu do kryzysu, a na dodatek powinno to wpłynąć na nas samych, którzy za nic w świecie nie chcą przyjąć do wiadomości, iż albo zaczniemy patrzeć na ręce naszych wybrańców, albo ci, nadal będą działać w naszym imieniu jak dzieci we mgle i to bez żadnej wiedzy gospodarczej oraz bez kontroli.

Jak już powiedziałem, sytuacja jest niepokojąca i nieco męcząca, co oznacza, że jak wszystkim, potrzebna jest chwila wytchnienia. Tym samym redakcja Polska-IE i Studia Riverside Radia Wnet udaje się na krótki wypoczynek, by do pracy wrócić wraz z końcem tego miesiąca. Nie stanie się jednak tak, że pozostawimy Państwa na pastwę braku informacji, gdyż to redakcje, które aktywnie z nami współpracują, publikować będą wiadomości ze swoich źródeł.

Życząc wszystkim, którzy również udają się na wypoczynek miłych wakacji, pracującym pogody ducha, a uczniom radosnego rozpoczęcia roku szkolnego, zapewniamy, że pełne wydania powrócą już 31 sierpnia tego roku.

Wcześniej wakacyjny wypoczynek będzie można śledzić na moim prywatnym facebookowym profilu, jednak nie można się spodziewać zbyt wielu atrakcji, bo lubię te swoje wypady do Dublina i okolic, a i na koncerty, co będzie miało miejsce dzisiejszego wieczoru.

Bogdan Feręc z redakcją Polska-IE oraz Studia Riverside Radia Wnet, a kto wie, czy niedługo nie innej redakcji radiowej…, ale to jeszcze tajemnica.

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS: