Ivana Bacik i David Norris w Studiu Dublin

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

W tym tygodniu w Studiu 37 Radia Wnet pojawią się zapowiadani goście, którzy mówić będą o wielu kwestiach związanych z Irlandią, ale przede wszystkim o dniu, w którym pojawią się na antenie radia.

Chodzi oczywiście o Bloomsday – coroczne święto obchodzone jest 16 czerwca dla uczczenia irlandzkiego pisarza Jamesa Joyce’a i upamiętnienia jego twórczości, a przede wszystkim powieści Ulisses, której akcja w większości rozgrywa się 16 czerwca 1904 roku.

Główne obchody święta odbywają się w Dublinie w Irlandii, miejscu rozgrywającej się akcji powieści, ale cały świat przygotowuje tego dnia, który ma na celu upamiętnienie wielkiego Irlandczyka.

W programach 16 czerwca (czwartek), a nadawanych z serca Szmaragdowej Wyspy pojawi się również szereg gości, w tym Maciej Świerkocki, który przełożył powieść Ulisses. Będą też goście specjalni, co oznacza, że nowa szefowa Partii Pracy posłanka Ivana Bacik, ale też senator David Norris.

Programy z Dublina poprowadzi oczywiście redaktor Tomasz Wybranowski, a pojawiać się będzie 16 czerwca 2022 roku na antenie o godzinach w Irlandii:

– 7:00 do 8:00 (PL +1 godzina)

– 8:30 do 10:00 (PL +1 godzina)

– 12:00 do 14:30 (PL +1 godzina)

– 18:00 do 19:00 (PL +1 godzina)

Udział irlandzkich polityków przewidziany jest w wejściu o godzinie 7:00, a rozmowy będą tłumaczone na język polski, co jest ewenementem, gdyż niektóre rozmowy zaproponowane przez oficjalne władze reprezentujące Rzeczpospolitą Polską, takich oferować nie będą, czyli rozmowy przewidziano wyłącznie w języku angielskim.

Zapraszamy Państwa na czwartkowy Bloomsday i oczywiście do czytania Ulissesa Jamesa Joyce’a, opowieści o Jamesie Joyce w Radiu Wnet wysłuchać można za pośrednictwem tego linku>>>

Studio 37 / Studio Riverside Galway

Już w lipcu i sierpniu piątkowe Studio Dublin nadawane będzie natomiast ze stolicy zachodniego wybrzeża Irlandii, czyli ze Studia Riverside i będę miał przyjemność i zaszczyt zastąpić odpoczywającego red. Wybranowskiego, gdy ten uda się na zasłużone wakacje. Fankom Tomka mogę podpowiedzieć, że w tym czasie bawić będzie gdzieś we Wschodniej Europie, ale to wszystko, co mogę w tej sprawie ujawnić.

Bogdan Feręc

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Kolejki w szpitalach
British Govt has no

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!