Irlandzka IKEA jest znacznie droższa

Ceny detaliczne rosną na całym świecie, ale wydaje się, że są one znacznie bardziej i z większą częstotliwością podnoszone w Irlandii.

Gdyby porównać ceny w IKEA, jakie proponowane są w Irlandii z tymi w Europie kontynentalnej, to okaże się, że są one niekiedy wyższe o 70% i klienci z wyspy, znacznie więcej płacą za te same produkty, niż ich odpowiednicy na kontynencie, a nawet w Wielkiej Brytanii.

Szwedzki detalista podniósł w ostatnim czasie ceny na swoje produkty o 80%, co miało miejsce na całym świecie, jednak dokładnie tak samo rosły ceny w Irlandii, więc poziom wyższych cen na naszej wyspie został utrzymany.

Jak tłumaczą władze IKEA, wynika to z kosztów, jakie ponosi firma, a chodzi tu przede wszystkim o koszt transportu, ale i surowców do produkcji. Dodatkowo mówi się, że na ceny końcowe wpływa obecnie wojna na Ukrainie, ale też wysoki koszty energii.

Co zastanawiające, bo można posunąć się nawet do tego, cena za np. szafkę zakupioną w IKEA we Francji, a doliczając koszt transportu, będzie i tak niższa, niż w irlandzkiej IKEI, o ile zrobimy to indywidualnie. Jeszcze taniej będzie, o ile tę samą szafkę zakupimy w Polsce, a dostarczy ją nam pod drzwi któraś z naszych polskich firm kurierskich, jakich wiele działa na tutejszym rynku.

Bogdan Feręc

Źr: The Liberal

Udostępnij i skomentuj w mediach społecznościowych po przeczytaniu tekstu:
ZNAJDŹ NAS:
Klienci Ryanair lekc
Niewiele ponad miesi