Irlandia pierwsza na świecie wprowadziła to rozwiązanie

An Post poinformowało, że poprzez wprowadzenie pewnej innowacji, Irlandia stała się pierwszym krajem na świecie, który wprowadził cyfrowy znaczek.

Oznacza to, że również stare znaczki, te naklejane na kopertę zaczynają przechodzić do lamusa, więc będzie też to oznaczać rewolucję w zakresie usług pocztowych. Jak się okazuje, a co podkreślali pocztowcy, niekiedy zdarzało się, że nie można było wysłać listu, natomiast powodem był brak znaczka pocztowego. Teraz taka niedogodność przestanie istnieć, bo pojawił się znaczek w formie elektronicznej. Zasada działania jest banalna i wystarczy wejść na stronę An Post i zakładce >>Digital Stamp<< zakupić znaczek. Usługa dostępna jest 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu i 365 dni w roku.

Osoby, które zakupią znaczek na list, obecnie o wartości 2 €, otrzymają specjalny kod, który należy wpisać w miejsce znaczka pocztowego i sprawa właściwie jest załatwiona, czyli trzeba list wrzucić do skrzynki.

Co ciekawe, An Post potwierdzi też dostarczenie listu SMS-em lub poprzez e-mail, więc będziemy mieli też pewność, że nasza przesyłka dotarła do adresata.

Dyrektor An Post Garrett Bridgeman powiedział, że ta innowacja będzie przydatna dla wszystkich, bo w równym stopniu dla firm, jak i dla osób prywatnych, gdyż właściwie z myślą o nich została przygotowania.

Garrett Bridgeman:

– Osoby zapracowane, które mają mało czasu i chcą kupić znaczki w czasie i miejscu, które im odpowiada lub nadają w ostatniej chwili, a także [ci, którzy] muszą wysyłać przesyłki w nieregularnych godzinach i mogą nie mieć znaczków pod ręką, mają już taką możliwość. Cyfrowy znaczek jest niezwykle poręczny, jest dostępny w dowolnym miejscu i czasie w aplikacji An Post, a potwierdzenie doręczenia zapewnia klientowi spokój ducha.

Nowa usługa elektronicznych znaczków pocztowych stanie się uzupełnieniem „szerokiej gamy pięknych znaczków fizycznych dostępnych w urzędach pocztowych, sklepach i w internecie”, dodał dyrektor Bridgeman.

Elektroniczne znaczki wprowadzone zostały do obiegu po badaniach, jakie przeprowadziła Irlandzka Poczta wśród swoich klientów, a to oni wskazali, że znaczki cyfrowe będą bardzo popularną formą opłaty za przesyłki listowe. Niestety jest też pewna niedogodność, bo elektroniczne znaczki będą obowiązywać wyłącznie na terenie Republiki Irlandii, więc będzie można ich używać na listach >>NATIONAL<<, gdyż inne poczty na świecie, dopiero przygotowują się do tej formy znakowania opłat za list.

Wpisując kod podany po zakupie znaczka, należy to zrobić wyraźnie i z dużą uwagą, ponieważ system, może odrzucać listy z nieprawidłowymi lub nieczytelnymi kodami. Wtedy list wróci do nadawcy, o ile ten poda adres zwrotny.

An Post mówi również, że aplikację przeznaczoną do zakupu znaczków, można pobrać także na telefony i inne urządzenia elektroniczne.

Bogdan Feręc

Źr: An Post

Udostępnij i skomentuj w mediach społecznościowych po przeczytaniu tekstu:
ZNAJDŹ NAS:
Płace w Irlandii wp
Przekroczono magiczn