Irlandia najlepszym krajem UE, w którym można się zestarzeć

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Irlandia została uznana za najlepszy kraj w UE i jeden z najlepszych krajów na świecie, w którym można się zestarzeć, powiedział poseł Fine Gael.

Parlamentarzysta z Cork North Central Colm Burke zwraca uwagę na opublikowany w tym tygodniu Natixis Global Retirement Index, który pokazuje, że Irlandia utrzymała swoją pozycję z zeszłego roku jako 4. najlepszy kraj na świecie, w którym można się starzeć.

Colm Burke:

– Fine Gael zawsze priorytetowo traktowała osoby starsze w czasie naszej kadencji w rządzie i nadal będzie to robić, w szczególności chroniąc ich najlepiej jak potrafimy przed kryzysem kosztów utrzymania w nadchodzącym budżecie. Globalny wskaźnik emerytalny pokazuje, że Irlandia jest najlepszym krajem UE, w którym można się zestarzeć. Utrzymujemy naszą pozycję od zeszłego roku jako 4. najlepszy kraj na świecie, w którym się starzejemy, plasując się tuż poniżej Norwegii, Szwajcarii i Islandii.

Raport zauważa, że ​​„Irlandia jest jedyną, która odnotowała największe wzrosty w rankingach GRI w ciągu ostatniej dekady. Atakował z 38. miejsca w klasyfikacji generalnej w 2012 r. aż do czwartego miejsca w tym roku”.

Colm Burke:

– Fine Gael będzie nadal priorytetowo traktować osoby starsze w budżecie. Chcemy zwiększyć płatności na emerytury, osoby niepełnosprawne i słabsze. I zapewnimy, że osoby starsze będą chronione w jak największym stopniu przed kryzysem kosztów utrzymania, szczególnie w obszarze kosztów energii, gdy zmierzymy się z zimą. Pracujemy również nad obniżeniem kosztów opieki zdrowotnej w tym kraju. Kolejnym pozytywnym posunięciem w ostatnim czasie było ogłoszenie przez moją koleżankę minister Heather Humphreys poważnej reformy systemu – wprowadzenie po raz pierwszy modelu „elastycznego wieku emerytalnego”. Oznacza to, że ludzie będą mogli nadal przechodzić na emeryturę w wieku 66 lat, jeśli zdecydują się to zrobić – lub mogą kontynuować pracę do 70. roku życia i pobierać wyższą emeryturę. Ten nowy system odda władzę w ręce ludzi i da im możliwość wyboru tego, co najlepiej pasuje do ich sytuacji. Odzwierciedla to również fakt, że ludzie żyją dłużej, co jest naprawdę dobrą rzeczą. Fine Gael zawsze będzie traktować priorytetowo i chronić naszych starszych ludzi oraz sprawić, że Irlandia nadal będzie wspaniałym krajem, w którym się starzeje.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Fine Gael

Image by <a href=”https://pixabay.com/users/huskyherz-136017/?utm_source=link-attribution&amp;utm_medium=referral&amp;utm_campaign=image&amp;utm_content=616718″>Claudia Peters</a> from <a href=”https://pixabay.com//?utm_source=link-attribution&amp;utm_medium=referral&amp;utm_campaign=image&amp;utm_content=616718″>Pixabay</a>

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Środki ochrony socj
Najemcy potrzebują

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!