Najemcy potrzebują pewności tej zimy – Budżet 2023 musi im to dostarczyć

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Rzeczniczka ds. mieszkalnictwa pracowniczego Rebecca Moynihan powiedziała, że ​​zakaz eksmisji i zamrożenie czynszu muszą być kluczowymi cechami wszelkich środków mieszkaniowych ogłaszanych przez rząd.

Senator Moynihan powiedziała, że sporna ulga podatkowa w wysokości 400 euro dla najemców pokazuje, jak Fianna Fáil i Fine Gael są rozwiedzione z rzeczywistością dzisiejszych najemców w Irlandii.

Senator Moynihan powiedziała:

– Wiemy, że czynsze w tym kraju wymykają się spod kontroli i rosną średnio o 12,5% rocznie. Ponieważ irlandzcy najemcy płacą właścicielowi średnio 20 000 euro rocznie, ulga podatkowa w wysokości 400 euro jest stosunkowo bez znaczenia. Zamiast gadać, Fianna Fail i Fine Gael muszą zapewnić ulgi podatkowe zgodne z inflacją i wprowadzić dla najemców pewność na tę zimę. Wiemy, że niektórzy nieuczciwi właściciele nadal czerpią zyski z małego rynku wynajmu, zarabiając ogromne sumy na ciężko zarobionych pieniądzach najemców. Podwyżki płacy większości osób zabieranych do domu po prostu nie pokrywają się z pobieranymi wygórowanymi czynszami. W uznaniu tego, Partia Pracy domaga się natychmiastowego zamrożenia czynszu i zakazu eksmisji na tę zimę, aby pomóc ludziom zatrzymać się w ich domach. Najemcy potrzebują pewności, że będą mogli pozostać w swoich domach w nadchodzących miesiącach, podczas gdy my czekamy na wzrost podaży obiecany przez Housing for All. To byłaby bardziej znacząca obietnica budżetowa dla najemców i powinna być połączona ze zobowiązaniem do obniżenia czynszów i inwestowania w podaż kosztów wynajmu. Budowa domów to jedyne wyjście z obecnego kryzysu na rynku najmu. Rząd ma na to fundusze. Wydatki kapitałowe Departamentu Mieszkalnictwa wynoszą 120 milionów euro, czyli o 21% poniżej jego profilu. Istnieje możliwość inwestowania w fundamentalny brak podaży na rynku mieszkaniowym poprzez zwiększenie celów w zakresie nieruchomości czynszowych oraz mieszkań socjalnych i przystępnych cenowo. Spekulacyjny rynek mieszkaniowy ma ukryte koszty ludzkie i społeczne, na które nie możemy sobie pozwolić. Najemcy nie mogą nadal płacić ceny za zmarnowane lata Fine Gael i Fianna Fáil, jeśli chodzi o mieszkania. Państwo musi wkroczyć, zamrozić czynsze, zakazać eksmisji tej zimy i zobowiązać się do budowy tańszych domów.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Labour Party

Image by <a href=”https://pixabay.com/users/ptrabattoni-88716/?utm_source=link-attribution&amp;utm_medium=referral&amp;utm_campaign=image&amp;utm_content=4955328″>Paolo Trabattoni</a> from <a href=”https://pixabay.com//?utm_source=link-attribution&amp;utm_medium=referral&amp;utm_campaign=image&amp;utm_content=4955328″>Pixabay</a>

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!
© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Irlandia najlepszym
15 lat wyjątkowych

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!