15 lat wyjątkowych przeżyć w Polsce. Jak zmieniła się kultura obdarowywania?

Prawie 1 500 000 doświadczeń trafiło w ręce marzycieli przez ostatnie 15 lat w Polsce. Taką liczbą chwali się Wyjątkowy Prezent z okazji swoich 15. urodzin. Lubimy doświadczać, dobrze zjeść i przeżywać ekstremalne przygody w powietrzu. Oczywiście pandemia i wojna nie pozostały bez znaczenia.

Zaczęło się od pomysłu na prezent dla przyjaciela

W 2007 roku Wyjątkowy Prezent po raz pierwszy wprowadził w Polsce vouchery na prezenty w formie przeżyć. W ciągu ostatnich 15 lat firma stale przyczynia się do zmiany kultury obdarowywania. Zamiast rzeczy – emocje i doświadczenia. Zamiast nietrafionych prezentów na półce – przygody i wspomnienia.

“Inspiracją do powstania Wyjątkowego Prezentu był podarunek świąteczny, który mój wspólnik wręczał swojemu przyjacielowi. Był to 2007 rok, a prezentem był własnoręcznie zrobiony voucher na jazdę quadem. To wydarzenie wspominamy do dziś, właśnie jako symboliczny moment powstania firmy. Na samym początku w naszej ofercie było zaledwie kilkadziesiąt produktów” – wspomina CEO Wyjątkowego Prezentu, Jakub Matuszewski.

Prezenty materialne czy w postaci przeżyć

Szeleszczenie papieru prezentowego, ręczne wypisywanie kartek i trudy wiązania kokardek na pudełku – te obrazy towarzyszą nie tylko Świętom Bożego Narodzenia. Urodziny, wesela, Dzień Babci i Dziadka, święta zawodowe, rocznice, uroczystości, a także niespodzianki bez żadnej okazji – Polacy kochają prezenty. Niegdyś grupa psychologów stwierdziła, że bez kultury obdarowywania ludzkość doświadczałaby o wiele więcej wojen…

Ostatnie badania, przeprowadzone na początku tego roku na zlecenie Wyjątkowego Prezentu, pokazują, że wśród prezentów króluje elektronika, wyposażenie domu, zabawki i odzież, lecz popyt na prezenty w formie przeżyć odnotowuje nieprzerwany wzrost.

“Coraz więcej osób w Polsce wybiera podarunki, które przynoszą emocje. Czas spędzany razem, nietuzinkowe przeżycia, niezapomniane momenty – o tym usłyszeć można od naszych babć. To te wspomnienia znajdziemy w albumie ze zdjęciami i wyboru takiego prezentu na pewno nie pożałujemy. Pandemia i wojna za wschodnią granicą tylko zintensyfikowała potrzebę realnego doświadczania i tworzenia cennych wspomnień. Najlepszym dowodem na to jest stały wzrost sprzedaży voucherów prezentowych Wyjątkowego Prezentu” – mówi Marcin Rumiński, kierownik Działu Współpracy z Partnerami i Marek Własnych.

Urodzinowe okazje

Z okazji swoich 15. urodzin, Wyjątkowy Prezent przygotował specjalne promocje, dotyczące 15 topowych produktów. Każdy z 15 prezentów będzie można kupić z 15% zniżką przez wszystkie dni trwania promocji, a wśród nich znajduje się również Urodzinowy Pakiet Przeżyć, czyli zbiór prezentowy z ciekawymi ofertami, umożliwiający korzystanie z atrakcji w całej Polsce.

Wśród przecenionych ofert, oprócz wspomnianego Pakietu, znalazły się także: Kolacja w Ciemności, Jazda Monster Truckiem, Przejażdżka Ferrari, Magiczna Kolacja, Shitty Dinner, oryginalne degustacje i wiele więcej ciekawych produktów, przecenionych na tę okazję.

O czym marzą Polacy

Najczęściej wybieranym prezentem z oferty Wyjątkowego Prezentu jest… kolacja w ciemności. Na tym wydarzeniu nie brakuje także znanych twarzy, a w ciągu ostatnich kilku miesięcy zjeść posiłek w mroku odważyli się m.in.: Marta Bloch z Ekipą, Kinga Zawodnik czy Lukas TV.

Na drugim miejscu, pod względem popularności prezentów, plasują się przeżycia w powietrzu – skok ze spadochronem, widokowy lot balonem, przeloty paralotnią i motolotnią.

Polacy uwielbiają także romantyczne wyjazdy i przeżycia, w których udział można brać we dwoje – pobyty w hotelach, pakiety SPA, wyśmienite posiłki w restauracjach i pakiety przeżyć dla dwojga. Takie oferty także mieszczą się w topie ofert najstarszej firmy oferującej vouchery na przeżycia w Polsce.

Obecnie w ofercie Wyjątkowego Prezentu jest ponad 8 000 prezentów, w różnych lokalizacjach i dopasowanych do różnych gustów – dla kobiet, mężczyzn, par, przyjaciół, dzieci i rodzin. Dla miłośników ekstremalnych doświadczeń (jak noc na skale i lot szybowcem), dla spragnionych odpoczynku dla ciała i duszy (dzień w spa, wszelkie masaże i usługi upiększające, a także wyjazdy w klimatyczne miejsca), dla poszukiwaczy przygód (shitty dinner, kurs nurkowania i tratowanie wraków monster truckiem) i romantycznych chwil (podwodna kolacja, masaż dla dwojga, romantyczny pobyt w aquaparku i zwiedzanie winnicy).

Źródło informacji: Wyjątkowy Prezent

Udostępnij:
ZNAJDŹ NAS:
Najemcy potrzebują
Dr Szymon Kardaś o