Inflacja najmocniej uderza w najemców, gospodarstwa domowe o niższych dochodach i wiejskie

Rzecznik Sinn Féin ds. finansów Pearse Doherty z zadowoleniem przyjął analizę na temat różnych stóp inflacji doświadczanych przez różne typy gospodarstw domowych po styczniowym spotkaniu posła Doherty’ego z dyrektorem generalnym Central Statistics Office (CSO).

Przemawiając w tej sprawie poseł z Donegal powiedział, że publikacja wykazała, iż ​​najemcy, samotni rodzice, gospodarstwa domowe o niższych dochodach oraz wiejskie są najbardziej dotknięte inflacją, i ponownie wezwał rząd do niezwłocznego wprowadzenia budżetu awaryjnego.

Poseł Doherty stwierdził:

– W styczniu napisałem do dyrektora generalnego CSO pismo z prośbą o opublikowanie przez agencję wskaźnika inflacji według rodzaju dochodów i kategorii gospodarstw domowych. Dzieje się tak, ponieważ, jak mówiłem od jakiegoś czasu, inflacja nie wpływa na wszystkich w równym stopniu, ale najmocniej uderza w gospodarstwa domowe o niższych dochodach i najemców. Z zadowoleniem przyjmuję tę publikację, która właśnie to pokazuje. Podczas gdy główna stopa inflacji w marcu wyniosła 6,7 ​​procent, w przypadku gospodarstw domowych o najniższych dochodach było to 7,6 procent. W przypadku najemców było to 7 proc., a 7,3 proc. dla gospodarstw wiejskich i 7,2 proc. dla samotnych rodziców. Te nowe informacje nie tylko rzucają światło na nierównomierny wpływ inflacji, ale także pokazują, jak nieodpowiednia była reakcja rządu. Rządowi nie udało się opanować kosztów życia w kryzysie. Jego odmowa wprowadzenia dodatkowych środków na rzecz wsparcia pracowników i rodzin jest niewybaczalna i jest oznaką tego, jak bardzo się odsunęli od rzeczywistości. Sinn Féin wezwało do ustanowienia nadzwyczajnego budżetu i szeregu rozsądnych oraz ukierunkowanych środków, aby uzyskać wsparcie dla borykających się z problemami gospodarstw domowych. Odmowa działania tego rządu powoduje prawdziwe trudności.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

Udostępnij i skomentuj w mediach społecznościowych po przeczytaniu tekstu:
ZNAJDŹ NAS:
Ryanair ponownie zys
Najemcy potrzebują