Firmy ubezpieczeniowe muszą przenosić oszczędności na swoich klientów

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Zdaniem senator z Fine Gael Marii Byrne rząd powinien dopilnować, aby firmy ubezpieczeniowe przekazywały oszczędności z obniżonych wypłat odszkodowań w ciągu ostatnich dwóch lat na swoich klientów.

Senator Byrne powiedziała:

– Ostatnie dane z Rady ds. Oceny Urazów Osobistych (PIAB) pokazują, że ogólna średnie odszkodowanie spadło o 42% od 2020 r., z 24 000 euro do nieco ponad 14 000 euro. Wysokość roszczeń jest teraz o ponad 30 proc. niższa niż w 2019 r., a łączna wartość odszkodowań, które PIAB oceniła w 2021 r., była o 118 mln euro mniejsza niż w 2019 r. Nie ma wątpliwości, że szereg reform legislacyjnych wprowadzonych po pracach wykonanych przez Grupę Roboczą ds. Kosztów Ubezpieczeń utworzoną przez poprzedni rząd kierowany przez Fine Gael w 2016 r., stanowi podstawę dla niezwykle pozytywnych zmian, które obserwujemy dzisiaj w branży. Ceny ubezpieczeń komunikacyjnych są teraz o 40,0% niższe niż ich szczyt w lipcu 2016 r., a ubezpieczenia zdrowotne i mieszkaniowe również spadły w ciągu ostatniego roku. Chcemy jednak, aby koszty ubezpieczeń dla klientów jeszcze bardziej się zmniejszyły. Ubezpieczyciele zobowiązali się do przekazywania oszczędności po wprowadzeniu nowych wytycznych dotyczących obrażeń ciała przyjętych w zeszłym roku. Rząd musi zapewnić teraz, że stanie się to poprzez współpracę z organami branżowymi oraz zapewnić, że klienci są traktowani sprawiedliwie i korzystają z oszczędności w ich składkach. Reforma ubezpieczeń została potraktowana priorytetowo przez Fine Gael w poprzednim i obecnym rządzie wraz z Planem na Rzecz Reformy Ubezpieczeń opublikowanym w grudniu 2020 r. Inne pozytywne działania obejmują niedawne wprowadzenie przez Bank Centralny przepisów zakazujących myszkowania po cenach dla ubezpieczeń mieszkaniowych i komunikacyjnych, które weszły w życie 1 lipca. To ochroni klientów, którzy wolą pozostać z dotychczasowym dostawcą, przed „karą lojalnościową”, jednocześnie umożliwiając klientom korzystanie z rabatów od nowych dostawców. Następnym działaniem jest reforma Rady ds. Oceny Obrażeń Osobowych, która wprowadzi zmiany w mediacjach, przechowywaniu informacji i ujawnianiu informacji Gardzie w celu ograniczenia nadużyć, a także planuje zaostrzyć swobodę sądową w zakresie kosztów w postępowaniu sądowym. Koszty ubezpieczenia wielokrotnie podkreślano jako nadmierne zarówno dla firm, jak i dla gospodarstw domowych, co jest szczególnie trudne w czasach gwałtownie rosnącej inflacji, a reformy w sektorze ubezpieczeń muszą prowadzić do ciągłej tendencji spadkowej składek z korzyścią dla konsumentów i przedsiębiorstw.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Fine Gael

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Politycy i urzędnic
Ageizm jest niedopus

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!