Fine Gael przygotowuje (nas na*) kolejną epidemię

Potrzebna jest solidna strategia do walki z małpią ospą – powiedział senator Fine Gael.

Według senatora Jerry’ego Buttimera, który proponuje spotkanie urzędników zdrowia publicznego i odpowiednich grup ds. opieki zdrowotnej, potrzebna jest solidna strategia, aby poradzić sobie ze wzrostem liczby przypadków małpiej ospy w Irlandii.

Senator Buttimer mówił po tym, jak liczba przypadków w Irlandii wzrosła do 97 w ciągu tego tygodnia.

Przypomnieć można, że minister zdrowia Stephen Donnelly zatwierdził w zeszłym tygodniu zalecenia Narodowego Komitetu Doradczego ds. Szczepień (NIAC), aby zapewnić profilaktyczne szczepienia przed ekspozycją na zakażenia osobom z grup o wysokim ryzyku.

Senator Buttimer stwierdził:

– W ostatnich dniach liczba przypadków w Irlandii wzrosła do prawie 100. Ponieważ liczba przypadków powoli rośnie, kluczowe znaczenie w naszych działaniach ma zapobieganie. Z zadowoleniem przyjmuję przegląd przez ministra opinii NIAC w odniesieniu do szczepień, a także z zadowoleniem przyjmuję dotychczasowe zaangażowanie HSE z różnymi odpowiednimi grupami w celu ochrony osób najbardziej narażonych na wirusa. Napisałem do ministra zdrowia Stephena Donnelly’ego i ministra stanu Franka Feighana, proponując, abyśmy posunęli się dalej, zwołując spotkanie HSE, NIAC, urzędników zdrowia publicznego, pracowników zdrowia seksualnego i wszystkich odpowiednich grup zajmujących się zdrowiem, aby opracować solidną strategię. Musimy teraz również zastanowić się, w jaki sposób możemy zwiększyć naszą średnio- i długoterminową podaż szczepionek. Rozumiemy, że w Europie brakuje dostaw szczepionek, ale najlepiej, jeśli przyjmiemy ramy czasowe na wprowadzenie szczepień w Irlandii. Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła małpią ospę jako globalny stan zagrożenia zdrowia, z ponad 16 000 przypadków w 75 krajach i terytoriach. Każdy jest narażony na ryzyko zarażenia wirusem, niezależnie od orientacji seksualnej, i chociaż musimy współpracować z osobami najbardziej narażonymi na zarażenie wirusem, musimy również być świadomi, aby nie stygmatyzować żadnej społeczności. Kluczowa dla tego będzie publiczna kampania informacyjna, nad którą obecnie pracujemy, dlatego proponuję zebranie wszystkich odpowiednich grup przed jej uruchomieniem.

*

*Tytułowe nas na można wykreślić.

Covid-19 się nie sprawdził, to mamy Dance Monkey, czy tam małpią ospę.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Fine Gael

Udostępnij:
ZNAJDŹ NAS: