Fine Gael musi nakreślić wizję irlandzkiej jedności

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Według rzecznika do spraw europejskich z Fine Gael Neale’a Richmonda, debata na temat jedności Irlandii musi przejść od aspiracji do osiągnięć.

Przemawiając w Letniej Szkole Garreta Fitzgeralda w Dublinie, poseł Richmond powiedział, że jego partia musi teraz nakreślić swoją wizję irlandzkiej jedności. Poseł z Dublin Rathdown zaproponował podjęcie szczegółowego zaangażowania w Fine Gael, aby nakreślić swoją wizję Zjednoczonej Irlandii w nadchodzących miesiącach.

Poseł Richmond powiedział:

– Wiele osób, zarówno zwolenników, jak i przeciwników Zjednoczonej Irlandii, uczciwie pyta, jak wyglądałaby taka Irlandia? Nadszedł czas, abyśmy w Fine Gael, Partii Zjednoczonej Irlandii, jasno określili, jak wyglądałaby nasza wizja nowego państwa. W tym tygodniu sondaż Young Fine Gael ujawnił, że 84% członków opowiada się za jednością; wyraźnie ogromna liczba ludzi w naszym ruchu politycznym pragnie Zjednoczonej Irlandii. Musimy przyjąć ten entuzjazm i wykorzystać go do stworzenia jasnej wizji Zjednoczonej Irlandii dla Fine Gael. Nie ma sensu wzywać do przeprowadzania sondaży granicznych lub lamentować nad status quo bez przygotowania do przedstawienia wizji tego, jak powinna wyglądać Zjednoczona Irlandia. Przed listopadowym Ard Fheis naszej partii będę współpracować z każdym członkiem naszego ugrupowania, naszymi radnymi i każdą jednostką naszej dumnej partii, aby zebrać kompleksową wizję tego, czego chcemy w Zjednoczonej Irlandii. Odniosę się również do powszechnie występujących obaw i nakreślę drogę na przyszłość. Wszystko powinno być na stole, od tożsamości po ekonomię, od naszego systemu opieki zdrowotnej po naszą rolę w świecie, od policji po edukację i nie tylko. W Fine Gael możemy wytyczać kierunek, łącząc naszą wizję. Garret Fitzgerald pisał wiele lat temu o pracy na rzecz Nowej Irlandii, ta praca musi teraz nabrać tempa, gdy reagujemy na kryzys wywołany przez Brexit. W przeciwieństwie do Brexitu nie możemy sprzedawać ludziom luźnych aspiracji, musimy zaproponować szczegółową, realistyczną i osiągalną wizję. Sto lat po podpisaniu traktatu angielsko-irlandzkiego pamiętamy, że to nasza tradycja polityczna założyła to państwo i to nasza tradycja powinna napędzać fundamenty kolejnego państwa, Irlandzkich Stanów Zjednoczonych, Zjednoczonej Irlandii, Nowej Irlandii. Nadszedł czas, aby debata na temat jedności Irlandii przeszła od aspiracyjnej do możliwej do osiągnięcia i chcę, aby Fine Gael to poprowadziła.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Fine Gael

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Minister śpi za kie
„Oburzająca wysok
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.