Minister śpi za kierownicą, gdy liczba bezdomnych rośnie

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Rzecznik Sinn Féin ds. mieszkalnictwa Eoin Ó Broin oskarżył ministra ds. mieszkalnictwa Darragha O’Briena o to, że „śpi za kierownicą”, ponieważ najnowszy raport Departamentu Mieszkalnictwa bezdomnych pokazuje, że ich liczba ponownie wzrosła.

Poseł Ó Broin powiedział:

– Najnowszy raport Departamentu Mieszkalnictwa pokazuje, że w lipcu w zakwaterowaniu w nagłych wypadkach opłacanych przez Departament mieszkało 10 492 osób dorosłych i dzieci. To wzrost o 124 osoby od maja. Liczba dzieci oficjalnie uznanych za bezdomne wzrosła o 43 do 3071. Największy wzrost dotyczył osób samotnych – 123 od maja do 5177. W lipcu w nagłych wypadkach były tylko o 22 osoby mniej, niż w szczycie w październiku 2019 r. Nie więc ma wątpliwości, że ten punkt kulminacyjny już minął. Minister mieszkalnictwa Darragh O’Brien śpi za kierownicą, gdy liczba bezdomnych rośnie. Od kilku miesięcy wzywam pomoc w nagłych wypadkach. Niestety minister nie słucha. Dostarczenie mieszkań socjalnych jest opóźnione, a sektor prywatnego wynajmu się kurczy.  Do tej pory nie wprowadzono ani jednego środka nadzwyczajnego i współmiernego do skali kryzysu bezdomności. Potrzebujemy nadzwyczajnego zakazu eksmisji by zapobiegać bezdomności. Potrzebujemy przyspieszenia produkcji mieszkań socjalnych. Musimy wdrożyć wysokiej jakości domy modułowe, aby wyciągnąć ludzi z miejsc nagłych. Potrzebujemy radykalnego wzrostu zakupów nieruchomości, w których najemcy HAP lub RAS mają wypowiedzenie. Jeśli minister nie podejmie działań w nadchodzących dniach i tygodniach, ten kryzys będzie się pogłębiał.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!
© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Ideologia trans i LG
Fine Gael musi nakre
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.