Darmowe podręczniki i gorące posiłki w szkole odciążą rodziców

Senator Fine Gael powiedział, że rodzice dzieci, które uczęszczać będą do szkół podstawowych w roku akademickim 2023/2024, będą otrzymywać powiadomienia z tych placówek, że od września nie będą już musieli płacić za podręczniki szkolne.

Senator Paddy Burke stwierdził też, że zapewnienie bezpłatnych podręczników dla dzieci ze szkół podstawowych, wraz z rozszerzeniem programu gorących posiłków szkolnych, powinno odciążyć rodziców w nadchodzącym roku akademickim.

Senator Paddy Burke:

– Posiłki w szkole mają niezwykle pozytywny wpływ na zdrowie i samopoczucie dzieci. Badania wskazują, że zapewnienie posiłków szkolnych skutkuje poprawą frekwencji w szkole, z dowodami, że dostarczanie dzieciom jedzenia w szkole ma znaczenie dla rodzin pod względem zaoszczędzonych pieniędzy, a dla niektórych rodzin czasu zaoszczędzonego na przygotowaniu posiłków. Rozszerzenie Programu Gorących Posiłków w Szkole oznacza, że ​​do końca tego roku 1000 szkół w całym kraju otrzyma gorące posiłki. Od 2024 r. wprowadzanie gorących posiłków do wszystkich pozostałych szkół podstawowych rozpocznie się etapami, ale minister Humphreys jest ambitna, aby wdrożyć to przed zalecanym terminem 2030 r. W następnym tygodniu lub dwóch rodzice otrzymujący zasiłek na dziecko otrzymają również dodatkowe świadczenie w wysokości 100 euro na dziecko. Zapewnienie tych ważnych środków; dodatkowy zasiłek na dziecko w wysokości 100 euro, bezpłatne podręczniki szkolne i rozszerzenie programu Hot Meal Schools potwierdzają zaangażowanie Fine Gael w priorytetowe traktowanie potrzeb dzieci i pomaganie rodzicom w obliczu rosnących kosztów utrzymania.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Fine Gael

Photo by Kimberly Farmer on Unsplash

Udostępnij i skomentuj w mediach społecznościowych po przeczytaniu tekstu:
ZNAJDŹ NAS:
Europoseł krytykuje
Redukcja płacy real