Europoseł krytykuje wyniki mieszkaniowe irlandzkiego rządu w Parlamencie Europejskim

Poseł Sinn Féin do Parlamentu Europejskiego z Midlands Northwest Chris MacManus przedstawił i skrytykował wyniki mieszkaniowe rządu w przemówieniu do Parlamentu Europejskiego.


 
W swojej relacji dla parlamentarzystów MacManus zwrócił uwagę na dużą liczbę krótkoterminowych najmów na zachodzie i północnym zachodzie w porównaniu z najmami długoterminowymi.
 
MacManus powiedział:
 

– Według nowych danych, w Irlandii dostępnych jest znacznie więcej krótkoterminowych wynajmów wakacyjnych niż długoterminowych. Galway ma prawie 20 razy więcej opcji krótkoterminowych, niż długoterminowych, podczas gdy Donegal ma ich 47 razy więcej. Kolejne rządy Fine Gael i Fianna Fáil odpychają naszych młodych ludzi od przyszłości w Irlandii. Jak możemy odwrócić falę naszych młodych ludzi opuszczających nasze wybrzeża, skoro nie możemy nawet zapewnić im własnego domu? Kiedy widzę mnóstwo dostępnych domów wakacyjnych, muszę zadać sobie pytanie – czy nasz obecny rząd postrzega zachodnią Irlandię, jako coś więcej niż tylko miejsce na wakacje, w którym można spędzić weekendowy wypoczynek? Plac zabaw dla tych, którzy mają drugi i trzeci dom, podczas gdy inni są bezdomni?

MacManus zakończył apelem o podjęcie działań w celu złagodzenia trudności, z jakimi borykają się młodzi ludzie, jeśli chodzi o warunki mieszkaniowe.

– Czas na działania, a nie tylko słowa, zabezpieczmy przyszłość naszej młodzieży.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

Photo by Sinn Fein

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Zakaz wjazdu dla wsz
Darmowe podręczniki