CIA i MI6 dementują pogłoski o złym zdrowiu Putina

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Od chwili inwazji Rosji na Ukrainę w prasie, radiu, telewizji i internecie pojawiały się informacje o złym stanie zdrowia prezydenta Władimira Putina.

To jednak zostało właśnie zweryfikowane i agencje wywiadowcze USA oraz Wielkiej Brytanii, dementują te doniesienia. CIA oraz MI6 twierdzi, iż to tylko pogłoski i nie mogą stwierdzić, że rosyjski prezydent ma problemy ze zdrowiem, o jakich często mówiono i pisano. Wg dyrektora CIA Williama Burnsa nie ma żadnych podstaw, aby używać stwierdzenia, iż Putin jest poważnie chory. Podobnie ujął to szef brytyjskiego MI6 Richard Moore, a zgadza się z oceną jego odpowiednika z USA.

Dyrektor Centralnej Agencji Wywiadowczej wypowiedział się na ten temat podczas wystąpienia w Aspen w stanie Kolorado, a powiedział wtedy:

– Istnieje wiele plotek na temat zdrowia prezydenta Putina. O ile wiemy, jest całkowicie i zbyt zdrowy.

Szef brytyjskiej tajnej służby wywiadowczej MI6 poparł słowa dyrektora CIA, stwierdzając:

– Nie ma dowodów na to, że Putin cierpi na poważne problemy zdrowotne.

Co istotne, zauważa się, iż to ukraińska propaganda rozsyła takie plotki i karmi zachodnie media tymi doniesieniami, które bezkrytycznie i bez oceny materiału, publikują takie wiadomości. Ostatnio właśnie SKY News opublikowało materiał, w którym szef ukraińskiego wywiadu generał dywizji Kiryło Budanow powiedział, że Putin jest poważnie chory.

Gen. Kiryło Budanow mówił:

– Putin nie ma przed sobą długiego życia, jest w bardzo złym stanie psychicznym i fizycznym i jest bardzo chory.

Informacja tej właśnie treści, przekazana została przez SKY News, co wprowadziło w zakłopotanie m.in. polityków, którzy w części posiłkują się wiedzą pochodzącą z mediów, ale mają też dostęp do innych informacji, a te często są niejawne.

W całej sprawie mamy teraz jasność, bo wywiady USA i Wielkiej Brytanii, a nie można powiedzieć, aby sprzyjały rosyjskiemu przywódcy, z całą pewnością odrzucają twierdzenia, że Putin jest poważnie chory.

Oficjalne czynniki mówią również, że niektóre plotki pojawiające się w mediach społecznościowych, co podchwytuje prasa, radio i telewizja, są po prostu śmieszne i już na pierwszy rzut oka widać, że nie ma w nich ziarna prawdy.

CIA oraz MI6 sugeruje, aby przed opublikowaniem jakiejś informacji, potwierdzić ją w kilku źródłach, aby się nie okazało, że jest zwykłą propagandą obliczoną na uzyskanie jakiegoś celu politycznego lub mówi się to na wewnętrzne potrzeby kraju zaangażowanego w wojnę.

Bogdan Feręc

Źr: The Liberal

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!
© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
W przyszłym roku ni
Ideologia trans i LG

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!