Ceny biletów lotniczych będą rosnąć

W ciągu najbliższych lat należy spodziewać się znacznych wzrostów cen biletów lotniczych, a wszystko przez wysokie ceny paliwa lotniczego.

O rosnących cenach biletów lotniczych powiedział Michael O’Leary, czyli szef irlandzkich linii Ryanair, a podziewa się, że ceny lotów wzrastać będą w tym, przyszłym i roku kolejnym, więc również w 2024. Ryanair jest przekonany, że z rosnącymi cenami biletów będziemy mieć do czynienia w najbliższych dwóch latach, co będzie też dziełem modernizacji floty lotniczej przewoźników i przechodzenia na paliwa bardziej ekologiczne.

Ceny biletów wg O’Learyego rosnąć będą też z powodu recesji, co zabezpieczyć ma wpływy przewoźników na odpowiednim poziomie, a i znacznie mniej będzie ich w sprzedaży promocyjnej.

Jak ocenił szef Ryanair, spodziewa się on wzrostów cen paliw lotniczych oraz innych opłat związanych z lotnictwem pasażerskim w latach 2023 i 2024. Jak dodał O’Leary, Ryanair częściowo będzie mógł ograniczyć te wzrosty cen, gdyż ich nowe maszyny, jakie są zamówione i docierają do firmy, są oszczędne paliwowo, co pomoże też w utrzymaniu zysków firmy.

Ryanair zakupił w czasie pandemii samoloty z serii Boeing 737 MAX, a zamówienie weszło już w fazę realizacji.

Bogdan Feręc

Źr: The Liberal

Udostępnij i skomentuj w mediach społecznościowych po przeczytaniu tekstu:
ZNAJDŹ NAS:
Mieszkańcy przeciwn
„Rząd nadał prio