„Rząd nadał priorytet zyskom firm energetycznych przed interesami obywateli”

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Przesłuchanie na Komisji potwierdza spektakularne złe zarządzanie systemem elektroenergetycznym w Irlandii.

Rzecznik Sinn Féin ds. działań na rzecz klimatu Darren O’Rourke powiedział, że niepowodzenie polityki rządu, planowania i regulacji naszego systemu elektroenergetycznego spowodowało „podwyższone” zagrożenie przerwami w dostawach energii elektrycznej tej zimy.

Poseł z Meath East twierdzi:

– Z dowodów przedstawionych na posiedzeniu Komisji Klimatycznej Oireachtas jasno wynika, że ​​doszło do spektakularnej porażki polityki rządu, planowania i regulacji naszego systemu elektroenergetycznego. Komisja ds. Regulacji Usług Użyteczności Publicznej potwierdziła, że ​​zapotrzebowanie na energię ze strony centrów danych przyczynia się do naszych bieżących problemów, pomimo wielokrotnych prób ze strony rządu podkreślających, że ich wprowadzenie na czerwony dywan nie ma nic wspólnego z obecnymi ograniczeniami mocy. Słyszeliśmy dowody na to, że system zamówień na wytwarzanie energii elektrycznej zawalił się w zeszłym roku, pozostawiając nam braki w produkcji energii elektrycznej tej zimy. Rodzi to pytania, czy ten system jest odpowiedni do przyszłych celów. Minister Ryan dokonał oszałamiającego zwrotu w kwestii konieczności oddzielenia gazu od cen energii elektrycznej. Obecnie cena gazu dyktuje cenę całej energii elektrycznej, co wypycha ceny prądu do wygórowanych poziomów. Na poziomie europejskim minister Ryan aktywnie sprzeciwia się postępowym reformom tego systemu, a jeszcze w czerwcu tego roku potwierdził Sinn Féin swój całkowity sprzeciw, ale teraz powiedział, że jest za tym. Oczywiste jest, że rząd nadał priorytet zyskom firm energetycznych przed interesami obywateli i ich możliwościami na ogrzanie domu w zimie. Potrzebujemy również natychmiastowych działań w wielu innych obszarach, aby rozwiązać kwestię kosztów energii elektrycznej dla konsumentów tej zimy. Musimy wprowadzić podatek nadzwyczajny, ukierunkowane płatności, aby pomóc gospodarstwom domowym, które borykają się z kosztami energii, wszyscy konsumenci zaoferowali najniższą dostępną taryfę i rozszerzony zakaz odłączania. Konieczne jest również, aby osoby żyjące w ubóstwie energetycznym i nim zagrożone miały pierwszeństwo w modernizacji. To niewybaczalne dla rządu, jeśli w tym roku nie przekroczy celów w zakresie modernizacji, kiedy tak wiele osób będzie potrzebowało ulepszeń w zakresie efektywności energetycznej, aby obniżyć rachunki za energię.

Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Ceny biletów lotnic
„Fine Gael stopnio

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!