Budżet bieżni nie zapewni równości

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Liderka Partii Pracy Ivana Bacik powiedziała, że budżet stworzony przez Fine Gael i Fianna Fáil to niewiele więcej niż budżet bieżni – po prostu działa, ale stoi w miejscu.

Posłanka Bacik powiedziała:

– Opublikowany budżet dał rządowi szansę na zapewnienie koła ratunkowego dziesiątkom tysięcy ludzi, dla których Irlandia teraz nie pracuje. Niestety, to była stracona okazja. To nie był budżet, który zapewni niezbędną ścieżkę lub ścieżkę postępu, aby zapewnić wsparcie gospodarstwom domowym i społecznościom przez tę zimę i później. Zamiast zapewniać tę drogę naprzód, można to lepiej opisać jako budżet bieżni. Budżet, w którym rząd ma wydatki, ale stoi w miejscu. Dużo pieniędzy przeznaczanych jest na jednorazowe działania zaplanowane przez rząd, ale ostatecznie nie ma poczucia rozpędu lub postępowego ruchu – nie ma poczucia, że ​​ten budżet zrobi coś innego niż zapewnienie krótkoterminowej szybkiej naprawy, która bardzo szybko się zużyje i prawdopodobnie będzie to przed Nowym Rokiem. Istotnie, oznaki są takie, że być może będziemy musieli mieć kolejny budżet w Nowym Roku, gdy środki krótkoterminowe znikną. W tym budżecie rząd nie zrealizował niezbędnej wizji lub ambicji w wielu obszarach; o mieszkalnictwie, opiece, klimacie i pracy. My w Partii Pracy przedstawiliśmy jasny program środków, które zaspokoiłyby zarówno potrzeby krótkoterminowe, jak i długoterminowe nierówności strukturalne. Budżet powinien nakreślić szeroki obraz Irlandii. Powinna być ambitna i pokazywać wizję. Nie widzieliśmy ambicji ani wizji. Zamiast tego widzieliśmy konserwatyzm – konserwatywizm Fianna Fail i Fine Gael, który postrzega każdy aspekt wydatków publicznych jako koszt, a nie inwestycję. W budżecie pojawiły się pożądane środki mające na celu zmniejszenie kosztów i ważne potwierdzenie, że potrzebne jest wsparcie dla gospodarstw domowych, przedsiębiorstw i społeczności. Ale w istocie nie był to budżet, który działa dla wszystkich. Zamiast tego budżet Partii Pracy dążyłby do osiągnięcia prawdziwej równości:

  • Aby zapewnić wszystkim bezpieczne domy.
  • Aby tworzyć dobrze płatne miejsca pracy o wysokiej jakości, które prowadzą nas w kierunku zielonej gospodarki, czystszego środowiska.
  • Zreformować opodatkowanie w celu nadania priorytetu sprawiedliwości i redystrybucji.
  • Oraz sfinansować system opieki zdrowotnej i opieki dla naszych najmłodszych, najstarszych i wszystkich pomiędzy.

To pomogłoby zbudować Irlandię, która działa – dla wszystkich.


Opr: Bogdan Feręc

Źr: Labour Party

Zdj: Image by Lewis Good from Pixabay 

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!
© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!