Wojciech Cejrowski – sztuczna inteligencja

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Prezes „Radia Wnet” Krzysztof Skowroński rozmawia z redaktorem Wojciechem Cejrowskim o sztucznej inteligencji, zagrożeniach i roszczeniowych postawach młodych pokoleń.

W ciężkich czasach wzrastają twardzi ludzie”, powiedział szef „Studia Dziki Zachód”, który podkreśla w swojej opinii, że wcześniejsze pokolenia musiały przezwyciężać wiele problemów, co nauczyło je radzić sobie z przeciwnościami. Jest to również wstęp do tezy, iż zbyt dobre życie, które nie stawia przed ludźmi przeszkód, sprawia, że z pokolenia na pokolenie ludzie tracą pewne umiejętności.

Można to uznać za wstęp do dalszej części rozmowy, gdy podróżnik i autor wielu książek stwierdza, iż obecnie ludzkość może stać się zbędna, a stanie się to w wyniku wprowadzenia sztucznej inteligencji.

Redaktor Cejrowski przypomina także słowa wielu osób, również ze sfery biznesu, które ostrzegały przed wprowadzeniem do naszego świata sztucznej inteligencji, a ta została uwolniona bez przeprowadzenia testów i właściwie może się stać w pewnym momencie naszym katem.

Zapraszam na rozmowę Krzysztofa Skowrońskiego z Wojciechem Cejrowskim.

Bogdan Feręc – Studio Riverside Radia Wnet

Fot. Radio Wnet

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!
© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Transport szkolny mu
Felieton sobotni Jan