Coroczny orkiestrowy cyrk

Sytuacja powtarza się od dwóch kadencji, chociaż i wcześniej była obserwowana, ale nie na taką skalę, jak ma się ona obecnie.

Niestety przyszła inna władza, wprowadziła swój porządek, na obraz i podobieństwo, czyli zaczęła swój chocholi taniec, również nad Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Stopniowo, ale z pełnym rozmysłem puszczano znaki dymne, że o ile się coś komuś nie podoba, a Owsiak najbardziej, to niech daje temu upust w każdej możliwej formie.

Tak się zaczęło, a z każdym rokiem posuwano się dalej, więc od kilku już lat przed finałem Orkiestry, uruchamiana jest piąta kolumna i robi wszystko, żeby tylko postawić całą ideę, jak i jej twórcę oraz wykonawcę w złym świetle.

Wypomina się Owsiakowi, że zarabia pieniądze, że ma jakiś tam samochód, a i że dom ma, a to wszystko z Orkiestry.

To może spójrzmy w ten sposób, że to jego praca, a tę wykonuje całkiem dobrze od 31 lat, więc nie może być dziwne, że firma przynosi dochód. Gdyby jednak było inaczej, to mógłby Owsiak ją zwinąć po pierwszym lub drugim finale i byłoby po kłopocie.

Tak jednak się nie stało, bo ludzie chcą pomagać, dają kasę i przekazują swoją własność na licytacje, a i finały stały się trochę nieformalnym świętem narodowym Polaków, znanym na całym niemal świecie.

Chyba to właśnie najbardziej przeszkadza Nowogrodzkiej, bo stara się zniszczyć naszą polską ideę, wykonywaną z zapałem, czego w ugrupowaniach rządzących obecnie nie widać, a i różnica obserwowana jest w samym wykonawstwie, bo Owsiak umie, a koalicja nie.

Na koniec, a jakoś specjalnie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy do gustu mi nie przypadła, chociaż samo przedsięwzięcie z wielu powodów jest potrzebne i ważne, to zwrócę się do totalnych przeciwników i krytyków Owsiaka.

Nie chcecie, nie lubicie, nie macie ochoty – nie pomagajcie! Odwróćcie wzrok i idźcie na kolejną miesięcznicę na Krakowskie Przedmieście, czy co tam akurat będzie organizowane przez jedynie słuszną władzę i tam pławcie się w słowach obrońcy wiary, wodza narodu i przewodnika duchowego milionów, chronionego przez Policję Państwową z waszych podatków.  

Bogdan Feręc

Photo by William Fitzgibbon on Unsplash

Udostępnij i skomentuj w mediach społecznościowych po przeczytaniu tekstu:
ZNAJDŹ NAS:
Pracowity okres dla
„Putin stworzył n