Browar produkuje koktajle Mołotowa

Dla wielu osób, najczęściej młodych nazwa koktajl Mołotowa jest nic nieznaczącym stwierdzeniem, więc należy to wyjaśnić.

Otóż koktajl Mołotowa to nic innego, jak butelka zapalająca – rodzaj prymitywnego ręcznego granatu zapalającego w formie szklanej butelki wypełnionej łatwopalną cieczą, a zatkana jest kawałkiem materiału, który służy jako lont. Broń ta charakteryzuje się znaczną prostotą konstrukcji, co umożliwia jej łatwą produkcję nawet w warunkach domowych.

Na taką właśnie produkcję przestawił się po rozpoczęciu wojny jeden z ukraińskich browarów, który okresowo zaprzestał warzenia piwa, by wesprzeć swoje wojsko, kiedy dostawy broni z Zachodu, nie były jeszcze rozwinięte.

Ta produkcja trwała przez kilka miesięcy, jednak po uruchomieniu pomocy wojskowej przez państwa zachodnie, browar ponownie zajął się swoją podstawową działalnością, więc produkcją piwa.

Teraz będzie ona znana również irlandzkiej społeczności, gdyż Browar Prawda, zaznaczy swoją obecność na Festiwalu Piwa Hagstravaganza w Sligo, co będzie miało miejsce w najbliższą sobotę.

Mieszkańcy Irlandii będą więc mieli okazję, aby zapoznać się z wytworami przemysłu browarniczego Ukrainy, na której ponownie się skoncentrował.

Wcześniej, jak powiedzieli przedstawiciele tego browaru, zaprzestano produkcji piwa, gdyż wymogiem chwili stała się pomoc ukraińskiemu społeczeństwu i wojsku, które ponosiło straty z powodu braku sprzętu do walki z najeźdźcą.

Wówczas to podjęto decyzję, iż wykorzystując dostępne materiały, można produkować w browarze koktajle Mołotowa i uzbroić w nie mieszkańców kraju, jak i oddziały wojskowe.

Po pierwszych falach ataków na ukraińskie miasta, kiedy wróg został też nieco odsunięty od bezpośrednich działań wojskowych, Browar Prawda powrócił do swojej podstawowej działalności i ponownie zaczął produkować piwa.

Jak zaznaczono w informacji o obecności Browaru Prawda na irlandzkim Festiwalu Piwa Hagstravaganza, zapoznanie tutejszych konsumentów z ukraińskim piwem, zwiększyć ma dochody browaru, co stanie się wsparciem na rzecz wysiłków wojennych i w walce z Federacją Rosyjską.  

Bogdan Feręc

Źr. Independent

Photo CC BY 2.0 kundl

Udostępnij i skomentuj w mediach społecznościowych po przeczytaniu tekstu:
ZNAJDŹ NAS:
Niska płaca wiąże
Leo Varadkar popiera