Błąd rządu, czy kolejny ukłon w kierunku właścicieli domów

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Rząd musi usunąć z przepisów zakazujących eksmisji punkt, który mówi, że eksmisja jest dozwolona z powodu przeludnienia.

Rzecznik ds. mieszkalnictwa w Sinn Féin Eoin Ó Broin napisał do ministra ds. mieszkalnictwa list, w którym wzywa go do usunięcia punktu o możliwości przeprowadzenia zimowej eksmisji o ile powodem będzie przeludnienie domu lub mieszkania.

Poseł Ó Broin powiedział:

– Darragh O’Brien obiecał wprowadzić zakaz eksmisji bez winy na nadchodzące zimowe miesiące. Jednak sekcja 2 ustawy zezwala nie tylko na eksmisje w przypadku niepłacenia czynszu, zachowań antyspołecznych lub uszkodzenia mienia. Pozwala to również wynajmującemu na wystawienie nakazu eksmisji, gdy nieruchomość jest przepełniona. Ten przepis był niespodzianką i po prostu nie ma powodu, aby znalazł się w ustawie i jest rzadko używany, jako podstawa do eksmisji. Jednak może narażać rodziny wielodzietne, w tym takie jak rodziny Trawelerów i Romów, na ryzyko eksmisji. Są to te same rodziny, którym ze względu na swoją wielkość trudniej jest wyjść z bezdomności. Istnieje również obawa, że ​​z tego przepisu mogą skorzystać właściciele lokali, którzy chcą uniknąć zakazu eksmisji w okresie zimowym. Tworzy niepotrzebną i niebezpieczną lukę w prawodawstwie. Wzywam ministra O’Briena do zaakceptowania poprawki Sinn Féin do tej ustawy, aby usunąć z niej punkt o eksmisji z powodu przeludnienia – z zimowego zakazu eksmisji i dotrzymać obietnicy wprowadzenia zakazu wszystkich eksmisji bez winy lokatora.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

Image Creative Commons Attribution 2.0 Sinn Féin

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Brak miejsc zakwater
Jutro w Irlandii wid
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.