AIB musi znieść opłaty za usługi po zamknięciu kas

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Banki, które odmawiają przyjmowania gotówki od klientów, muszą znieść opłaty za usługi, powiedział senator z Fine Gael Garret Ahearn.

Senator reprezentujący Tipperary wypowiedział się w chwili, gdy Allied Irish Bank (AIB) zdecydował, że 70 ze 170 oddziałów w całym kraju zrezygnuje z wszelkich operacji gotówkowych.

Garret Ahearn:

– Bank Centralny wydaje licencje bankowe w tym kraju i utrzymuje, że jego rolą w sektorze finansowym jest zapewnienie ochrony najlepszych interesów konsumentów. Muszą się w to natychmiast zaangażować. Jeśli bank nie chce już świadczyć usług gotówkowych lojalnej społeczności, nie powinien obciążać ich opłatami za usługi. Od początku września do 21 października AIB zlikwiduje bankomaty, sejfy, sejfy nocne lub czeki w 70 oddziałach, w tym w Cahir, Dingle, Abbeyfeale, Birr, Castletownbere, Gort i Wicklow. To całkowita ignorancja. Wiele osób nadal chce korzystać z gotówki. Pandemia zmieniła wiele aspektów naszego życia, ale gotówka nadal jest prawnym środkiem płatniczym i wielu woli jej używać, jako formy płatności. Mówienie ludziom, że mogą korzystać z bankowości internetowej, gdy wielu nie chce lub nie może skorzystać z takiej usługi, świadczy o całkowitym braku wiedzy na ten temat. AIB musi znieść opłaty za usługi dla osób poszkodowanych. Opłaty za usługi AIB obejmują szeroki zakres usług, w tym duplikaty wyciągów bankowych, przelewy bankowe, zlecenia stałe i inne usługi. Europejski Bank Centralny jest organem właściwym w Irlandii do udzielania licencji bankowych i deleguje je do Banku Centralnego. Bank Centralny musi tu wykorzystać swoje wpływy i pokazać, że dba o interesy klientów.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Fine Gael

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Potrzebne są pilne
Potrzebny jest limit
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.